Okamura: Ministr pro lidská práva je zbytečný, řeší cizince

ČTK ČTK
29. 6. 2014 13:20
Ministr vlády pro lidská práva stojí zbytečné peníze, obul se do Jiřího Dienstbiera (ČSSD) předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura.
okamura rozhovor politika
okamura rozhovor politika | Foto: DVTV

Praha - Předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura prohlásil, že by zrušil funkci ministra vlády pro lidská práva rovné příležitosti a legislativu. Stojí podle něj jen zbytečné peníze.

Současného ministra Jiřího Dienstbiera navíc kritizoval za jeho záměry. Okamura to řekl v dnešní Partii na TV Prima. Dienstbier se k Okamurovým výrokům nechtěl vyjadřovat. "Já extremisty nekomentuji," řekl ministr.

"Ministra pro lidská práva přeci vůbec nepotřebujeme. Tento ministr je dalším v řadě po panu (Michaelu) Kocábovi, po paní (Džamile) Stehlíkové, vždyť to vidíme, který řeší práva cizinců, ti s námi nemají vůbec nic společného," prohlásil Okamura.

Volební právo pro cizince a pozitivní diskriminace

Dienstbiera kritizoval za údajnou snahu o pozitivní diskriminaci Romů, za snahu zavést kvóty pro ženy na kandidátkách politických stran a za úmysl prosadit volební právo pro cizince. Okamura opakoval, že například volební právo do parlamentu nemají cizinci v žádné zemi EU s výjimkou Británie a Portugalska. Tam podle něj mohou do parlamentu volit občané bývalých kolonií těchto zemí.

Ministr Dienstbier však koncem března řekl, že cizinci ze zemí mimo EU, kteří v Česku dlouhodobě žijí, by mohli budoucnu volit v komunálních volbách. Řekl tehdy, že chce proto začít debatu o případném volebním právu pro migranty a o změně volebních zákonů.

"Ministr Dienstbier tady vymýšlí nesmysly a já ho vyzývám, aby se soustředil na lidská práva českých občanů a majoritní společnosti," řekl Okamura.

 

Právě se děje

Další zprávy