Grafika: Ministr Chládek jako automat na školské zlepšováky

Markéta Šrajbrová Markéta Šrajbrová
29. 5. 2015 12:55
Za rok a čtvrt navrhl ministr školství Marcel Chládek celou řadu změn. Často si za ně vyslechl kritiku odborné veřejnosti.
Končící ministr školství Marcel Chládek
Končící ministr školství Marcel Chládek | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Končící ministr školství Marcel Chládek během svého rok a čtvrt dlouhého působení ve funkci přišel se širokým spektrem změn. Někdy se jednalo o marginálie jako třeba pozdější začátek vyučování nebo povinné plavání.

Prosazoval ale třeba i jednotné přijímačky nebo povinnou maturitu z matematiky. Odborná veřejnost jeho návrhy často kritizovala. Nakonec ale sociálnědemokratickému ministrovi zlomily vaz spekulace o šikanování podřízených.

Tablety všem prvňákům

Foto: Vojtěch Marek

Ministr Chládek byl velkým propagátorem digitalizace českého školství. Aby děti na prvním stupni nemusely nosit tašky plné těžkých učebnic, chtěl každému prvňáčkovi opatřit tablet. Zaplatit je chtěl z evropských fondů. 

 

Právě se děje

před 53 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy