Manažeři VZP jezdili do Alp za peníze firmy Hewlett-Packard. Ta má od pojišťovny zakázky bez soutěže

ČTK ČTK
7. 10. 2015 7:50
Společnost Hewlett-Packard platila manažerům Všeobecné zdravotní pojišťovny zájezdy do rakouských Alp. Uvedl to Český rozhlas. Firma za ně hradila ubytování v luxusním hotelu, dopravu i skipas. Výrobce výpočetní techniky přitom od největší české zdravotní pojišťovny dostává zakázky bez otevřené soutěže. Ředitel VZP Zdeněk Kabátek nařídil mimořádný audit IT zakázek. Manažeři jezdili do Alp za peníze firmy nejméně od roku 2009, podle některých svědectví však výlety začaly už dříve. Poslední písemně doložený zájezd byl v roce 2013. Kabátek, jenž je ve funkci od roku 2012, Radiožurnálu řekl, že o těchto aktivitách svých podřízených neví. Firma Hewlett-Packard se k celé záležitosti nevyjádřila.
Foto: René Volfík/Economia
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy