Manažeři VZP jezdili do Alp za peníze firmy Hewlett-Packard. Ta má od pojišťovny zakázky bez soutěže

ČTK ČTK
7. 10. 2015 7:50
Společnost Hewlett-Packard platila manažerům Všeobecné zdravotní pojišťovny zájezdy do rakouských Alp. Uvedl to Český rozhlas. Firma za ně hradila ubytování v luxusním hotelu, dopravu i skipas. Výrobce výpočetní techniky přitom od největší české zdravotní pojišťovny dostává zakázky bez otevřené soutěže. Ředitel VZP Zdeněk Kabátek nařídil mimořádný audit IT zakázek. Manažeři jezdili do Alp za peníze firmy nejméně od roku 2009, podle některých svědectví však výlety začaly už dříve. Poslední písemně doložený zájezd byl v roce 2013. Kabátek, jenž je ve funkci od roku 2012, Radiožurnálu řekl, že o těchto aktivitách svých podřízených neví. Firma Hewlett-Packard se k celé záležitosti nevyjádřila.
Foto: René Volfík/Economia
 

Právě se děje

před 56 minutami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy