Iniciativa chce umělce Vladimíra Franze za prezidenta. Proč ne? ptá se

Iniciativa chce umělce Vladimíra Franze za prezidenta. Proč ne? ptá se
A jak se zdá, mnoho lidí s nimi souhlasí.
22. července již nápad na Facebooku podporovala tisícovka fanoušků, v pátek, tedy o 5 dní později, jich už ovšem byl více než trojnásobek. A jejich počet neustále roste.
Zatím tak stále není jasné, zda se Franz skutečně kandidátem stane. "Vezli jsme mu dotazy jeho fanoušků a probírali jsme s ním celé téma. Jeho rozhodnutí uveřejníme za několik dnů," řekl serveru Aktuálně.cz Jakub Hussar z inciativy.
Vladimír Franz je český pedagog, skladatel a malíř. V současnosti přednáší na DAMU, kde je vedoucím Kabinetu scénické hudby.
Foto: Vladimír Franz prezidentem, Facebook
Tereza Krobová Tereza Krobová
31. 7. 2012 11:05

Praha - Na Facebooku se po jarní kampani "Marek Eben for president" objevila další iniciativa, která by v čele státu ráda viděla nestraníka a dokonce i "nepolitika". Kandidátem je malíř a pedagog Vladimír Franz, který již potvrdil, že v případě dostatečné podpory je ochoten do voleb jít. Nejedná se o recesi, vše je míněno zcela vážně. A nápad si navíc získává masovou podporu. Prohlédněte si, co iniciativa ve své "kampani" již stihla vytvořit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Závěť britského prince Philipa bude tajná dalších 90 let, rozhodl soud

Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná ještě nejméně 90 let, rozhodl dnes nejvyšší soud. Důvodem je ochrana "důstojnosti a postavení" královny, píše BBC News. Již více než století je v Británii zvykem, že po smrti vysoce postaveného člena královské rodiny jsou soudy požádány, aby zapečetily jejich závěti.

Philip, známý též jako vévoda z Edinburghu, byl s královnou ženatý více než 70 let. Brali se ještě předtím, než usedla na trůn. Vévoda zemřel ve věku 99 let letos v dubnu.

"Míra publicity, kterou by zveřejnění pravděpodobně přilákalo, by byla velmi rozsáhlá a zcela v rozporu s cílem zachovat důstojnost panovníka," uvedl v dnes zveřejněném verdiktu soudce Andrew McFarlane.

Stejným způsobem zapečetěných posledních vůlí členů britské monarchie existuje zhruba 30. Ve správě je má nejdéle sloužící soudce nejvyššího soudu se specializací na rodinné právo, jímž je právě teď Andrew McFarlane, vysvětluje BBC. Nejstarší ze závětí pochází od prince Františka z Tecku, mladšího bratra královny Mary, rozené Marie z Tecku. Nejnovější je závěť královny matky z roku 2002.

Zdroj: ČTK
Další zprávy