Lupiči ukradli kamion s cigaretami za 5 milionů korun

Domácí Domácí
24. 11. 2009 16:00
Neznámí muži se převlékli za celní správu
Foto: Jaroslav Jiřička

Ostrava - Neznámí muži včera kolem tři čtvrtě na deset dopoledne přepadli řidiče kamionu, který převážel kartony cigaret.

Lupiči ukradli zboží v ceně 5 milionů korun. Podle informací policie došlo k přepadení na křižovatce za obcí Emauzy (odbočení doprava na obec Veselí a doleva na obec Hynčice).

Muži oblečení do uniforem nejprve řidiči naznačili, aby Avii odstavil. „V prostoru křižovatky navíc stálo osobní vozidlo Škoda Felicia Combi bílé barvy, které mělo na boku nápis Celní stráž," popsala věrohodné vystupování kriminálníků mluvčí ostravské policie Soňa Štětínská.

Když řidič z kabiny vylezl, převlečení lupiči jej se zbraní v ruce napadli, spoutali a nákladní auto značky Avie i s cigaretami ukradli.

Kriminalisté si zatím s případem nevědí pro nedostatek informací rady. „Policisté postupně skládají střípky mozaiky s cílem co nejdříve odhalit pachatele skutku," sdělila mluvčí a zároveň vyzvala veřejnost k pomoci s objasněním případu. 


 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy