Lupič přepadl benzínku v Olomouci, policie žádá o pomoc

ČTK ČTK
5. 4. 2015 11:57
Muž ohrožoval obsluhu čerpací stanice zbraní. Žena mu ze strachu o život otevřela pokladnu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Bleskově

Olomouc - Neznámý lupič přepadl benzinovou čerpací stanici v ulici Hněvotínská v Olomouci. Obsluhu ohrožoval krátkou střelnou zbraní, žena mu z obavy o své zdraví otevřela pokladnu, ze které muž poté sebral peníze. Policie po pachateli pátrá a žádá o pomoc také veřejnost, uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Přepadení se stalo v úterý po poledni. Muž po něm z prodejny utekl směrem k heliportu. Podle Urbánkové byl lupič ve věku kolem 30 let, vysoký mezi 165 až 175 centimetry a štíhlé postavy. Měl krátké blond vlasy, na očích dioptrické brýle, na sobě šedou mikinu a na hlavě čepici. Mluvil plynule česky, bez přízvuku.

"Policisté se obrací se žádostí o pomoc na širokou veřejnost. Pokud by někdo z občanů disponoval informacemi, které by mohly přispět k objasnění případu, aby neprodleně kontaktoval kriminalisty na územním odboru Olomouc nebo bezplatnou telefonní linku 158," uvedla Urbánková.

Policie rovněž žádá řidiče bílého vozidla combi nezjištěného typu a registrační značky, který údajně krátce po přepadení projížděl po silnici kolem benzínové čerpací stanice, a může tak být důležitým svědkem, aby se policistům rovněž přihlásil. Pachateli loupeže hrozí až deset let vězení.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy