Mapovali jsme osud odlovených kanců

Mapovali jsme osud odlovených kanců
Provede se takzvaný výřad. A pak ulovené kusy putují do závodů na zpracování zvěřiny.
Nová linka funguje v Kralupech nad Vltavou. Vozí se sem zvěřina z celé republiky. Společnost Bidvest, která linku provozuje, jí vykupuje od mysliveckých sdružení.
Zvěřina se nesmí kupit, a tak se převáží zavěšená ve speciálně upravených dodávkách.
Zde již bez smrkových větviček. Místo nich jsou ulovené kusy vybaveny cedulkou s čárovým kódem. Každý zde prochází první kontrolou. Neprojde zapařené, či jinak poškozené maso.
Foto: Ludvík Hradilek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
9. 12. 2013 10:05

V České republice uloví myslivci ročně přes 10 000 tun zvěřiny. Obliba masa z lesa v Čechách stoupá a hony na přemnožené kance mají pokračování ve velkých zpracovatelských závodech.

A tak jsme se do jednoho takového vypravili.

Upozornění: Galerie obsahuje záběry krve a mrtvé zvěře.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Německé Zelené povede do parlamentních voleb Annalena Baerbocková. Má šanci stát se novou kancléřkou

Německé Zelené povede do parlamentních voleb na podzim předsedkyně strany Annalena Baerbocková. Má tak i šanci stát se novou kancléřkou. Popularita Zelených v Německu sílí a ekologická strana má podle průzkumů vysoké šance, že po volbách bude sestavovat vládu.

Konzervativní duo stran CDU/CSU stávající kancléřky Angely Merkelové zatím svého lídra neurčilo. O úřad se uchází šéf větší ze dvou stran CDU Armin Laschet i oblíbenější bavorský premiér Markus Söder. Jasno chtěli mít konzervativci už v neděli, spory v rámci strany tomu ale brání.

Zdroj: Zahraničí
před 27 minutami

Perušič se Schweinerem jsou na písku v Mexiku ve čtvrtfinále

Beachvolejbalisté Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem se probojovali na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Cancúnu do čtvrtfinále. Češi, kteří v březnu ovládli akci stejné kategorie v Dauhá, v play off dvakrát vyhráli a skončí nejhůře na děleném pátém místě.

Perušič se Schweinerem začali na písku v Mexiku porážkou, ale klíčový duel ve skupině proti domácí dvojici Rodolfo Ontiveros, Juan Virgen po odvrácení šesti mečbolů vyhráli a následně v play off vyřadili Nikitu Ljamina s Tarasem Myskivem z Ruska i americký pár Tri Bourne, Trevor Crabb. S ruskými soupeři sehráli další třísetovou bitvu, přičemž rozhodující sadu zvládli 15:9, hráče z USA poté zdolali 21:18 a 21:12.

Dnes večer (od 21:00 SELČ) se o postup do semifinále utkají české jedničky s další dvojicí z Ruska Ilja Lešukov, Konstantin Semjonov, vicemistrům Evropy z roku 2019. O další krok se tak Perušič se Schweinerem přiblížili účasti na olympijských hrách v Tokiu.

V Cancúnu se následně uskuteční ještě další dva turnaje Světového okruhu, předposlední ze sedmí dílů se bude od 2. června hrát v Ostravě.

Další zprávy