Lidovci chtějí bývalého rektora Hampla jako svého senátora

ČTK ČTK
27. 3. 2014 15:46
Hampl se ke kandidatuře za KDU-ČSL zatím nevyjádřil, uvedl pouze, že odmítl nabídku STAN na lídra jejich kandidátky v pražských komunálních volbách.
Václav Hampl
Václav Hampl | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Bývalý rektor pražské Univerzity Karlovy Václav Hampl by měl kandidovat za KDU-ČSL v podzimních volbách do Senátu.

Uvedl to předseda pražských lidovců Jan Wolf. Hampl se ohledně kandidatury za KDU-ČSL zatím nevyjádřil, uvedl pouze, že odmítl nabídku Starostů a nezávislých (STAN), aby se postavil do čela jejich kandidátky v pražských komunálních volbách.

"Pan profesor vyhrál naše primární volby," řekl Wolf. "Budeme rádi, když jeho kandidaturu podpoří i nám blízké strany," dodal. S jejich zástupci již o kandidatuře Hampla jednal, oficiální odpověď ještě nedostal.

Senátní volby se budou na podzim v Praze konat ve třech obvodech současně s komunálními volbami do zastupitelstva hlavního města a zastupitelstev městských částí.

Hampl po svém odchodu z čela Univerzity Karlovy dostal nabídku na vstup do politiky také od STAN, ve čtvrtek ale uvedl, že ji odmítl.

"Ano, byl jsem osloven ohledně pražských komunálních voleb a po zvážení jsem se rozhodl, že se jich jako kandidát nezúčastním," napsal.

STAN, lidovci a SZ chtějí kandidovat společně

STAN, lidovci a Strana zelených jednají o společné kandidátce, kterou by sestavili do pražských komunálních voleb. Podle svých zástupců se blíží dohodě.

Na personálním obsazení kandidátek se zatím nedohodli. Lídrem zelených má být jejich pražský předseda Petr Štěpánek, jedničkou STAN je zatím jejich předsedkyně Jana Plamínková. Ta ale dodala, že s kandidaturou oslovili několik osobností.

Lidovci budou kandidátní listinu sestavovat v polovině května, a to na základě primárních voleb, při kterých se budou ke kandidátům vyslovovat všichni členové pražské organizace. Wolf potvrdil, že se bude o místo na kandidátce také ucházet.

Schválené pořadí pak strana použije při případném společném sestavování kandidátních listin s koaličními partnery.

 

Právě se děje

Další zprávy