Policie dostala tisíce tipů, kde měřit rychlost. Zkuste Sněžku, Hrad nebo Karlův most, radí jí lidé

Barbora Němcová Barbora Němcová
8. 2. 2017 17:58
Policie se v polovině dubna zapojí do celoevropské akce, v jejímž rámci bude ve velkém kontrolovat rychlost řidičů. Nedávno vyzvala veřejnost, aby jí na speciální internetové stránky dávala tipy, kam se mají policisté s radary postavit. Za pár dnů přišly tisíce tipů. Řada lidí, ale výzvu pojala po svém a policistům navrhla, aby měřili na Karlově mostě, Pražském hradě nebo na Sněžce.
Zatímco v minulosti auta po Karlově mostě jezdila, dnes tam mají vjezd přísně zakázán. Přesto by tam podle recesistů policisté měli měřit rychlost.
Zatímco v minulosti auta po Karlově mostě jezdila, dnes tam mají vjezd přísně zakázán. Přesto by tam podle recesistů policisté měli měřit rychlost. | Foto: Vilém Heckel

Praha – Policisté vyzvali občany, aby jim dali tipy, kde mají 19. dubna v rámci celoevropské akce Speed marathon měřit rychlost. První podněty na sebe nenechaly dlouho čekat a za pár dnů jich lidé na speciálních webových stránkách vyznačili už tisíce. Spoustu "tipů" ale policie nejspíš nevyužije. Desítky lidí na mapě označily Karlův most, ale i různá místa v areálu Pražského hradu, řeku Vltavu nebo Sněžku.

Policejní mluvčí Eva Kropáčová vysvětluje, že policisté hodlají všechna doporučení ještě vyhodnocovat a různé vtípky nebudou brát v potaz. "Na základě analýzy, která proběhne ke konkrétním místům, provedeme nějaké zjištění a vyloučíme tipy, které jsou jasně dělané lidmi, kteří to dělali pro zábavu," vysvětlila mluvčí. "Vyhodnocovat budeme konkrétně místo od místa na základě analýzy, kterou provedou policisté z oddělení dopravní policie," doplnila.

Cílem projektu je podle Kropáčové odhalit nebezpečná místa, která dosud policejním analýzám unikala. Kde nakonec budou 19. dubna stát radary, policisté předem zveřejní. "Je to preventivní akce, není to tak, že bychom chtěli ten den chytnout co nejvíce řidičů," zdůvodnila mluvčí již dříve.

Že jde především o prevenci, zdůrazňuje i ředitel BESIP Martin Farář. "Každá aktivita, která upozorňuje na nějaký problém, je potřeba," řekl. Už dříve však pro Aktuálně.cz podotkl, že jednorázová akce velké změny nepřinese. "Určitě to nebude o tom, že díky této akci se změní chování řidičů. V tomhle je potřeba mnohem delšího působení," řekl Farář.

Závěry, které měření přinese, pak policie vyhodnotí a s výsledky chce dál pracovat. "Budeme rádi i za jedno jediné odhalené nebezpečné místo, které lidem pomůže," uzavřela Kropáčová. Tipy je možné posílat až do konce února.

 

Právě se děje

Další zprávy