Medvědi protestovali na čerpací stanici. Udělali zkušební vrt

Medvědi protestovali na čerpací stanici. Udělali zkušební vrt
Akce Greenpeace na čerpací stanici na Barrandově začíná šplhem po žebříku.
Dle modifikovaného přísloví "Kdo jinému jámu vrtá, sám do ní Shell" přivezli s sebou medvědi vrtnou soupravu.
Se zlatým vrtákem.
Lední medvědi dohlíží na zkušební vrt. Vrták se zastavil pár centimetrů nad zemí.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
13. 9. 2012 14:43

Praha - Firma Shell zahájila průzkumný vrt v Arktidě. Její obyvatelé, lední medvědi, nechtěli akci jen přihlížet a přišli vyjádřit svůj nesouhlas na čerpací stanici ropné společnosti. Happening organizovali ekologičtí aktivisté ze společnosti Greenpeace.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 11 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy