Kvůli účasti na oslavě Paroubkova přítele složil funkci zastupitele exsponzor ČSSD

Jan Horák Jan Horák
27. 1. 2021 13:13
Na víkendové oslavě narozenin podnikatele a bývalého politického spojence Jiřího Paroubka Petra Bendy byl i teplický zastupitel Michal Kasal. Zastupitel patřil v Paroubkově předsednické éře mezi nejvýraznější stranické sponzory ČSSD. Kasal se kvůli účasti na akci ve středu rozhodl na svou funkci v teplickém zastupitelstvu rezignovat.
Petr Benda a Jiří Paroubek.
Petr Benda a Jiří Paroubek. | Foto: Martina Machová

"Chápu a respektuji, že na kohokoliv ve veřejné funkci je pohlíženo jiným měřítkem, proto jsem dnes rezignoval na funkci člena zastupitelstva města Teplice," napsal Aktuálně.cz Kasal. "Tím zároveň končí i moje členství ve finančním výboru. Jinou veřejnou funkci nezastávám," dodal Kasal, který byl podnikateli Bendovi popřát k jeho 50. narozeninám.

Oba muži se znají 40 let, přátelé jsou podle Kasalových slov od páté třídy. Víc podrobností ke své účasti na akci sdělit nechtěl. "Řešením případných protiepidemických přestupků se dle informací médií zabývá policie, která to jistě prošetří jako každý případný přestupek," podotkl čerstvě bývalý zastupitel.

Na jeho účast ve středu dopoledne upozornil Český rozhlas. Redakce Aktuálně.cz na tuto informaci narazila v úterý dopoledne, od té doby se s Kasalem snažila opakovaně spojit. Telefon však nebral, nereagoval ani na SMS. Vyjádření poskytl až ve středu krátce před polednem.

Kasal byl v Teplicích zastupitelem za hnutí Pro Zdraví a Sport. V zastupitelstvu působil už od roku 2002, tři volební období v něm hájil barvy ČSSD po boku Petra Bendy. Od roku 2014 byl zastupitelem za zmíněné hnutí Pro Zdraví a Sport. Český rozhlas ve středu citoval předsedu hnutí Zdeňka Kubce, že bude chtít po Kasalovi účast na Bendově oslavě vysvětlit.

Statisíce pro Paroubkovy strany

Když v letech 2005 až 2010 řídil Jiří Paroubek ČSSD, Kasal patřil ke sponzorům strany. Třeba roku 2009 jí daroval 500 tisíc korun. Po Bendovi byl největším donátorem ČSSD se stranickou průkazkou. Jeho finanční podpora pokračovala i v době, kdy Paroubek s Bendou chtěli po odchodu z ČSSD prorazit s projektem LEV 21. V roce 2012 ho Kasal podpořil částkou 700 tisíc korun.

Michal Kasal nechal výraznou stopu i v tehdejším polostátním byznysu. V letech 2007 až 2010 byl ředitelem obchodu v Českých aeroliniích, v první půli roku 2010 vedl coby ředitel divizi obchodu a marketingu České pošty.

Bývalý teplický zastupitel a někdejší sponzor ČSSD a LEV 21 Michal Kasal.
Bývalý teplický zastupitel a někdejší sponzor ČSSD a LEV 21 Michal Kasal. | Foto: Pro Sport a Zdraví

Oslava narozenin Petra Bendy se konala minulou sobotu v teplickém hotelu Prince de Ligne, na akci upozornil deník Blesk. Večírku se účastnili třeba bývalý premiér Jiří Paroubek, poslanec Milan Hnilička, člen Rady ČT Jiří Šlégr a krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák.

Husáka kvůli tomu k 1. únoru odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar, Hnilička zase rezignoval na mandát poslance. Akce se konala v době nouzového stavu, kdy jsou stravovací provozy uzavřené a na vnitřních akcích se mohou mimo rodinu potkat pouze dva lidé. Při kontaktu jsou povinné rozestupy i roušky. Oslava tyto restrikce nerespektovala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus byl opět hospitalizován. Vrátil se kvůli doléčení předchozích potíží

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
Další zprávy