Kvíz: Kdo je velekněz antizemanovské sekty? Vyzkoušejte si, zda poznáte pravého Ovčáčka od falešného

Domácí Domácí
Aktualizováno 13. 3. 2017 12:37
Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, který bude v pondělí od 20:00 hostem pořadu DVTV Forum, je velmi aktivní na sociálních sítích, kde pravidelně komentuje politické dění. Jeho výroky vyvolávají pozornost natolik, že na Twitteru i Facebooku vznikají falešné profily, které jeho nezaměnitelný projev parodují. Otestujte si, jak pečlivě Jiřího Ovčáčka znáte. Dokážete rozeznat, které výroky pochází od skutečného prezidentova mluvčího a které psali "falešní Ovčáčkové"? U příležitosti rozhovoru v DVTV Forum vám nabízíme v repríze kvíz z letošního února.
Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. | Foto: Economia
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy