Krajské nemocnice vyčíslily, že míří ke krachu

Petr Holub
17. 5. 2013 17:34
Příjmy nemocnic klesly v prvním čtvrtletí roku o desetinu, ukazují čerstvá data
Foto: Isifa/Thinkstock

Praha - Příjmy nemocnic klesly v prvním čtvrtletí roku o desetinu. Některé ústavy reagují tím, že omezují péči, jiné se chtějí zadlužit.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, který získal data, jež předložila Asociace krajských nemocnic ministrovi Leoši Hegerovi. Ministr zatím krajům neslíbil nápravu.

Z analýzy vyplývá, jak se v prvních třech měsících roku propadly reálné platby od největší zdravotní pojišťovny VZP v jednotlivých regionech. Nejhůře na tom jsou nemocnice v Olomouckém a Královéhradeckém kraji, kterým VZP platí o 15 procent méně, nejlépe dopadly nemocnice na Zlínsku, které přišly jen o pět procent.

Přečtěte si detailní zprávu v placeném deníku Insider: Jak jsou na tom jednotlivé nemocnice a jakému riziku je VZP vystavuje?

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy