reklama
 
 

Kraj prověřuje kauzu korupce při miliónové zakázce

21. 10. 2010 15:00
Na případ vzešelý ze dvou tajných nahrávek upozornilo Aktuálně.cz

Brno - Politici v krajském zastupitelstvu Jihomoravského kraje začali vyšetřovat případ zakázky na propagaci zdravé výživy, u níž se s odstupem dvou let objevilo podezření z korupce.

Na případ upozornilo Aktuálně.cz, které minulý týden zveřejnilo nahrávku, na níž se hovoří o zakázce a zároveň i o sumách určených jednotlivým aktérům, kteří ji domlouvali. Padne zde suma 200 tisíc korun.

Kvůli nahrávce odstoupil poté z komunálních voleb ve Vyškově lidovecký politik František Adamec, zastupitel jihomoravského kraje, který je tvrzení krajského úředníka Josefa Drbala peníze inkasoval. 

Dostupné dokumenty i svědectví dokládají, že se příběh, skutečně odehrál. Pokud by se prokázal, byl by dalším vážným dokladem korupce ve druhém největším městě České republiky.

Jihomoravský kraj nyní vytvořil kontrolní skupinu, která se bude případem zabývat a budou v ní zastupitelé z kontrolního a také z finančního výboru jihomoravského zastupitelstva.

Mezi zastupiteli, kteří případ prověří, nebudou politici KDU-ČSL, přestože tato strana nyní v kraji vládne v koalici se sociálními demokraty. Kraj uvedl, že je to proto, "aby nebyly pochybnosti o objektivnosti vyšetřování." 

Členem KDU-ČSL je totiž nejen František Adamec, ale také nynější vicehejtman Stanislav Juránek, který byl podle další nahrávky o korupčním podezření informován. 

Juránek, který byl tehdy jihoravským hejtmanem a nyní kandiduje do Senátu, však podezření nenechal nijak prověřit.    

autor: Domácí | 21. 10. 2010 15:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama