Korte se nemusí omluvit Hájkovi za "fízlovský" projev

ČTK ČTK
23. 9. 2014 15:02
Poslanec ANO Josef Hájek chtěl po Danielovi Kortem z TOP 09 omluvu kvůli tomu, že označil jedno z jeho vystoupení na plénu za "typicky fízlovsko-estébácké".
Daniel Korte.
Daniel Korte. | Foto: ČTK

Praha - Poslanec ANO Josef Hájek neuspěl u sněmovního mandátového a imunitního výboru se žádostí, aby zahájil řízení s Danielem Kortem (TOP 09). Hájek chtěl po Kortem omluvu kvůli tomu, že označil jedno z jeho vystoupení na plénu za "typicky fízlovsko-estébácké".

Výbor v úterý obecně vyzval poslance, aby se při schůzích zdrželi výroků, které by mohly být považovány za urážlivé, řekla novinářům jeho předsedkyně Miroslava Němcová (ODS).

Podjatost kritiků

Spor vyvolala debata z minulého týdne o daňových změnách, konkrétně o omezení výdajových paušálů pro živnostníky. Hájek označil za podjatého Františka Laudáta (TOP 09), který omezení kritizoval. Hájek poukazoval na to, že Laudát přiznal za loňský rok čistý výdělek dva miliony korun za projektovou činnost v metru, a proto chce paušály zachovat.

"Vážený pane poslanče, to, co jste zde předvedl, byl příspěvek rázu typicky fízlovsko-estébáckého, což je v souladu s charakterem strany, jejímž jste členem. A já vám blahopřeji," reagoval na Hájkova slova Korte. Hájek to potom komentoval slovy, že Korteho výroky by "zvedly i chromého", a poukazoval na to, že citoval z veřejně dostupného majetkového přiznání.

Další spor proberou ve čtvrtek

Ve čtvrtek by se měli poslanci zabývat sporem mezi Zdeňkem Ondráčkem (KSČM) a místopředsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Kalousek se má podle rozhodnutí výboru omluvit Ondráčkovi za červnová slova o "komunistickém fízlovi". Místopředseda TOP 09 se vzhledem k Ondráčkovu působení za socialismu omlouvat nehodlá a proti verdiktu se odvolal.

 

Právě se děje

Další zprávy