reklama
 
 

Komora odložila verdikt o obviněných Rittigových právnících

Aktualizováno 15. 10. 2014 17:55
Řízení o pozastavení výkonu advokacie s Davidem Michalem a Markem Stubleyem znamenalo pro advokátní komoru premiéru - poprvé musela při rozhodování přijmout speciální opatření a spolupracovat s NBÚ.

Praha - David Michal a Marek Stubley, advokáti kanceláře MSB Legal, která poskytuje právní služby podnikateli Ivu Rittigovi, mohou zatím dál vykonávat svou praxi.

Česká advokátní komora sice měla tento týden rozhodnout o tom, zda jim výkon advokacie pozastaví kvůli trestnímu stíhání v Rittigových kauzách, verdikt ale odložila. Chce si ještě od policie vyžádat další podklady.

“Jednání ohledně obou advokátů představenstvo komory odročilo na měsíc listopad, protože si bude vyžadovat od policie několik listin, které ještě potřebuje pro své rozhodnutí,” uvedla Iva Chaloupková, mluvčí stavovské organizace, která sdružuje na patnáct tisíc advokátů a koncipientů.

"Česká advokátní komora si vyžádala ještě nějaké podklady, tomu rozumíme. K dosavadnímu průběhu řízení nemáme žádné námitky," reagovala advokátka MSB Legal Karolína Babáková.

Michal i Stubley jsou obviněni v kauze kolem pražského dopravního podniku, ze kterého měly podle policie odtékat peníze přes nastrčenou firmu v Karibiku na účty Iva Rittiga.

Premiérová kauza

Michal a Rittig pak jsou navíc ještě stíhaní také v případu kolem Jany Nečasové kvůli vynášení utajovaných informací kontrarozvědky z Úřadu vlády.

Právě kvůli této kauze je část řízení komory vedena v utajeném režimu a na rozhodnutí komory se tak čeká nezvykle dlouho - už několik měsíců od podání podnětu na oba advokáty.

Podle mluvčí advokátní komory Ivy Chaloupkové se komora musela postarat o výjimečná bezpečnostní opatření při projednávání.

“Jde o první takový projednávaný případ v historii České advokátní komory, která musela přijmout a realizovat ve spolupráci se státními orgány řadu opatření, aby při svém jednání dostála znění tohoto zákona,” uvedla mluvčí Chaloupková.

O jaká konkrétní opatření se jedná, však nechtěla specifikovat. “Šlo o opatření organizačně-technického a personálního rázu. Spolupracovali jsme na tom s Národním bezpečnostním úřadem. Víc k tomu nebudeme sdělovat,” uzavřela mluvčí.

David Michal již dříve řekl, že nevidí k zastavení činnosti žádný důvod. "Myslím, že z průběhu trestních řízení, která se budou projednávat, je už dnes jasná jejich účelovost. MSB paralyzovat nelze,” uvedl advokát.

autor: Karel Hrubeš | 15. 10. 2014 17:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama