Kočkův vrah Ďuričko se přejmenoval na Dieru. Pracuje jako řidič

Domácí Domácí
20. 9. 2018 8:20
Bohumír Ďuričko zastřelil Václava Kočku mladšího v roce 2008. Za vraždu si měl odsedět 12,5 roku vězení, ale loni na podzim byl po devíti letech propuštěn.
Bohumír Ďuričko u soudu.
Bohumír Ďuričko u soudu. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Vrah Václava Kočky mladšího Bohumír Ďuričko si změnil jméno a vyměnil práci hoteliéra za práci řidiče. Ďuričko se nyní jmenuje Benedikt Reinhold Diera, píše server Lidovky.cz.

Soud Ďuričkovi také zmírnil jeho podmíněný trest, kdy mu dovolil vycházet i mezi desátou hodinou večerní a šestou ranní. "Chce vykonávat práci řidiče, popřípadě by tuto práci vykonával i pro jiného zaměstnavatele, avšak výše uváděné omezení je překážkou k tomu, aby mohl tuto práci vykonávat také na směny," stojí v Ďuričkově žádosti. 

Karvinská soudkyně žádosti vyšla vstříc. Ďuričkovi pomohlo i jeho dobré chování. "Žádosti odsouzeného je možné vyhovět, když řádně pracuje, plní si veškeré soudem uložené povinnosti a uložené omezení zdržovat se v určitou noční dobu každý den v místě svého bydliště jej omezuje a limituje ve výkonu jeho práce," stojí v rozhodnutí, které je pravomocné.

Podle serveru nyní Diera pracuje jako šofér u kurýrní společnosti na Praze 9. Od konce července tak může pracovat i ve večerních či nočních hodinách.

Ďuričko zastřelil Václava Kočku mladšího v roce 2008. Incident se stal na oslavě křtu knihy tehdejšího lídra ČSSD Jiřího Paroubka. Za vraždu si měl odsedět 12,5 roku vězení, ale loni na podzim byl po devíti letech propuštěn.

 

Právě se děje

před 32 minutami

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy