reklama
 
 

Kočí nespáchala trestný čin, když obvinila Bártu z korupce

6. 1. 2015 15:55
K takovému závěru dospěla policie, která odložila Bártovo trestní oznámení.

Praha - Exposlankyně Kristýna Kočí (VV) nespáchala trestný čin, když obvinila tehdejšího ministra dopravy Víta Bártu (VV) z podplácení. K tomuto závěru dospěla policie, která odložila Bártovo trestní oznámení.

Rozhodnutí policistů následně potvrdila i příslušná státní zástupkyně, sdělila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

"Policie věc odložila s tím, že nejde o trestný čin. Oznamovatel si proti rozhodnutí podal stížnost, kterou státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5 zamítla jako nedůvodnou. Ani podle ní nebylo jednání trestným činem," uvedla mluvčí.

Tehdejší šéfka poslaneckého klubu VV Kočí se v roce 2011 obrátila na policii s tím, že jí Bárta dal úplatek ve výši 500 tisíc korun, aby si zajistil její loajalitu. Bárta, který byl dlouhodobě označován za faktického lídra VV, poté čelil obžalobě z podplácení a obvodní soud ho původně uznal vinným a vyměřil mu podmíněný trest.

Politik, jenž kvůli kauze rezignoval na ministerskou funkci, se hájil tím, že Kočí i dalšímu poslanci VV Jaroslavu Škárkovi peníze jen půjčil. Uspěl s odvoláním proti rozsudku a justice jej nakonec pravomocně zprostila viny s tím, že se nedopustil žádného protiprávního jednání.

Bárta následně podal na Kočí, která v procesu figurovala jako svědek a poškozená, trestní oznámení pro křivé obvinění. Za "mimořádně nevěrohodnou" označil její výpověď i obvodní soud, který zmínil i možnost, že Kočí mohla mít se Škárkou plán na Bártovu diskreditaci.

autor: ČTK | 6. 1. 2015 15:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama