Policie podezírá Kočí a Škárku z křivého obvinění Bárty

ČTK ČTK
2. 4. 2014 21:20
Soud zhruba před rokem pravomocně rozhodl, že Bárta své stranické kolegy neuplácel.
Škárka a Kočí přicházejí k soudu s Vítem Bártou.
Škárka a Kočí přicházejí k soudu s Vítem Bártou. | Foto: ČTK

Praha- Policie začala vyšetřovat bývalé poslance Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí v kauze údajné korupce ve straně Věci veřejné. Podezřívá je, že tehdejšího předsedu strany Víta Bártu křivě obvinili z uplácení. Informovala o tom ve středu Česká televize. Soud zhruba před rokem pravomocně rozhodl, že Bárta své stranické kolegy neuplácel.

"Policie minulý týden zahájila úkony trestního řízení, a to pro trestný čin křivé obvinění. Trestní řízení týká se dvou podezřelých osob," řekla ČT mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Podle informací ČT jde právě o Kočí a Škárku. Policie prý také vychází z trestního oznámení, které loni podal Vít Bárta.

Obžaloba tehdy tvrdila, že Bárta dal tehdejším stranickým kolegům, poslancům Škárkovi a Kristýně Kočí, 170.000 a 500.000 korun za to, aby k němu byli loajální a prosazovali jeho zájmy ve straně. Škárka údajně úplatek přijal a část peněz také použil. Bárta, který kvůli kauze rezignoval na funkci ministra dopravy, se hájil tím, že Škárkovi a Kočí peníze jen půjčil.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy