reklama
 
 

Policie podezírá Kočí a Škárku z křivého obvinění Bárty

2. 4. 2014 21:20
Soud zhruba před rokem pravomocně rozhodl, že Bárta své stranické kolegy neuplácel.

Praha- Policie začala vyšetřovat bývalé poslance Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí v kauze údajné korupce ve straně Věci veřejné. Podezřívá je, že tehdejšího předsedu strany Víta Bártu křivě obvinili z uplácení. Informovala o tom ve středu Česká televize. Soud zhruba před rokem pravomocně rozhodl, že Bárta své stranické kolegy neuplácel.

"Policie minulý týden zahájila úkony trestního řízení, a to pro trestný čin křivé obvinění. Trestní řízení týká se dvou podezřelých osob," řekla ČT mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Podle informací ČT jde právě o Kočí a Škárku. Policie prý také vychází z trestního oznámení, které loni podal Vít Bárta.

Obžaloba tehdy tvrdila, že Bárta dal tehdejším stranickým kolegům, poslancům Škárkovi a Kristýně Kočí, 170.000 a 500.000 korun za to, aby k němu byli loajální a prosazovali jeho zájmy ve straně. Škárka údajně úplatek přijal a část peněz také použil. Bárta, který kvůli kauze rezignoval na funkci ministra dopravy, se hájil tím, že Škárkovi a Kočí peníze jen půjčil.

autor: ČTK | 2. 4. 2014 21:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama