'Kmotr' přišel o část majetku. Soud ho předal manželce

Martina Machová Radek Nohl Martina Machová, Radek Nohl
13. 12. 2012 6:20
Jde o faktický převod jmění, nebo jen o účelové odklonění?

Insider - Severočeský podnikatel Patrik Oulický, který dlouhodobě ovlivňoval dění na politické scéně v Ústeckém kraji, přišel o část majetku. Ale možná jen "na papíře".

Zatímco stránky novin plnil přede dvěma lety příběh jeho černé stavby v chráněné krajinné oblasti u Moravan a Mirek Topolánek ho pasoval do role stranického kmotra, rozhodla se Oulického manželka Lucie, že po téměř osmnácti letech společného soužití požádá soud o rozvod a pak i o rozdělení společného jmění.

Zjistil to deník Insider z dokumentů, které získal od Okresního soudu v Ústí nad Labem a z katastru nemovitostí.

Oficiálně v nich Lucie Oulická svůj krok zdůvodňuje tím, že nechce, aby manželovy závazky zasáhly do života rodiny. Soud se také z tohoto důvodu rozhodl majetek rozdělit, avšak Lucie Oulická poté od žádosti o rozvod ustoupila - vůbec nezaplatila správní poplatek.

Manželství tak trvá dál, ale Patrik Oulický, o něhož se od té doby začali zajímat například detektivové Finančně analytického útvaru ministerstva financí a pak i policie, už například nevlastní jeden z apartmánů v lyžařském areálu ve Špindlerově Mlýně, jeho manželce nyní patří třeba i dva nové domy v ústecké čtvrti Skorotice.

Jak přesně to bylo s dělením majetku myšleno, zda nejde jen o účelové "odklonění", odmítá Patrik Oulický komentovat.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Co všechno už Patrikovi Oulickému nepatří a proč o tom odmítá mluvit?

 

Právě se děje

před 45 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy