'Kmotr' přišel o část majetku. Soud ho předal manželce

Martina Machová Radek Nohl Martina Machová, Radek Nohl
13. 12. 2012 6:20
Jde o faktický převod jmění, nebo jen o účelové odklonění?

Insider - Severočeský podnikatel Patrik Oulický, který dlouhodobě ovlivňoval dění na politické scéně v Ústeckém kraji, přišel o část majetku. Ale možná jen "na papíře".

Zatímco stránky novin plnil přede dvěma lety příběh jeho černé stavby v chráněné krajinné oblasti u Moravan a Mirek Topolánek ho pasoval do role stranického kmotra, rozhodla se Oulického manželka Lucie, že po téměř osmnácti letech společného soužití požádá soud o rozvod a pak i o rozdělení společného jmění.

Zjistil to deník Insider z dokumentů, které získal od Okresního soudu v Ústí nad Labem a z katastru nemovitostí.

Oficiálně v nich Lucie Oulická svůj krok zdůvodňuje tím, že nechce, aby manželovy závazky zasáhly do života rodiny. Soud se také z tohoto důvodu rozhodl majetek rozdělit, avšak Lucie Oulická poté od žádosti o rozvod ustoupila - vůbec nezaplatila správní poplatek.

Manželství tak trvá dál, ale Patrik Oulický, o něhož se od té doby začali zajímat například detektivové Finančně analytického útvaru ministerstva financí a pak i policie, už například nevlastní jeden z apartmánů v lyžařském areálu ve Špindlerově Mlýně, jeho manželce nyní patří třeba i dva nové domy v ústecké čtvrti Skorotice.

Jak přesně to bylo s dělením majetku myšleno, zda nejde jen o účelové "odklonění", odmítá Patrik Oulický komentovat.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Co všechno už Patrikovi Oulickému nepatří a proč o tom odmítá mluvit?

 

Právě se děje

před 28 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy