reklama
 
 

'Kmotr' přišel o část majetku. Soud ho předal manželce

13. 12. 2012 6:20
Jde o faktický převod jmění, nebo jen o účelové odklonění?

Insider - Severočeský podnikatel Patrik Oulický, který dlouhodobě ovlivňoval dění na politické scéně v Ústeckém kraji, přišel o část majetku. Ale možná jen "na papíře".

Zatímco stránky novin plnil přede dvěma lety příběh jeho černé stavby v chráněné krajinné oblasti u Moravan a Mirek Topolánek ho pasoval do role stranického kmotra, rozhodla se Oulického manželka Lucie, že po téměř osmnácti letech společného soužití požádá soud o rozvod a pak i o rozdělení společného jmění.

Zjistil to deník Insider z dokumentů, které získal od Okresního soudu v Ústí nad Labem a z katastru nemovitostí.

Oficiálně v nich Lucie Oulická svůj krok zdůvodňuje tím, že nechce, aby manželovy závazky zasáhly do života rodiny. Soud se také z tohoto důvodu rozhodl majetek rozdělit, avšak Lucie Oulická poté od žádosti o rozvod ustoupila - vůbec nezaplatila správní poplatek.

Manželství tak trvá dál, ale Patrik Oulický, o něhož se od té doby začali zajímat například detektivové Finančně analytického útvaru ministerstva financí a pak i policie, už například nevlastní jeden z apartmánů v lyžařském areálu ve Špindlerově Mlýně, jeho manželce nyní patří třeba i dva nové domy v ústecké čtvrti Skorotice.

Jak přesně to bylo s dělením majetku myšleno, zda nejde jen o účelové "odklonění", odmítá Patrik Oulický komentovat.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Co všechno už Patrikovi Oulickému nepatří a proč o tom odmítá mluvit?

autoři: Martina Machová, Radek Nohl | 13. 12. 2012 6:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama