'Kmotr' přišel o část majetku. Soud ho předal manželce

Martina Machová Radek Nohl Martina Machová, Radek Nohl
13. 12. 2012 6:20
Jde o faktický převod jmění, nebo jen o účelové odklonění?

Insider - Severočeský podnikatel Patrik Oulický, který dlouhodobě ovlivňoval dění na politické scéně v Ústeckém kraji, přišel o část majetku. Ale možná jen "na papíře".

Zatímco stránky novin plnil přede dvěma lety příběh jeho černé stavby v chráněné krajinné oblasti u Moravan a Mirek Topolánek ho pasoval do role stranického kmotra, rozhodla se Oulického manželka Lucie, že po téměř osmnácti letech společného soužití požádá soud o rozvod a pak i o rozdělení společného jmění.

Zjistil to deník Insider z dokumentů, které získal od Okresního soudu v Ústí nad Labem a z katastru nemovitostí.

Oficiálně v nich Lucie Oulická svůj krok zdůvodňuje tím, že nechce, aby manželovy závazky zasáhly do života rodiny. Soud se také z tohoto důvodu rozhodl majetek rozdělit, avšak Lucie Oulická poté od žádosti o rozvod ustoupila - vůbec nezaplatila správní poplatek.

Manželství tak trvá dál, ale Patrik Oulický, o něhož se od té doby začali zajímat například detektivové Finančně analytického útvaru ministerstva financí a pak i policie, už například nevlastní jeden z apartmánů v lyžařském areálu ve Špindlerově Mlýně, jeho manželce nyní patří třeba i dva nové domy v ústecké čtvrti Skorotice.

Jak přesně to bylo s dělením majetku myšleno, zda nejde jen o účelové "odklonění", odmítá Patrik Oulický komentovat.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Co všechno už Patrikovi Oulickému nepatří a proč o tom odmítá mluvit?

 

Právě se děje

před 20 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 56 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy