Kleslová nebude asistentkou Nachera. Udělal jsem politickou chybu, říká poslanec

Domácí Domácí
Aktualizováno 12. 10. 2018 17:36
Poslanec Patrik Nacher chtěl Kleslové platit za funkci asistentky 1000 korun měsíčně.
Radmila Kleslová
Radmila Kleslová | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Patrik Nacher (ANO) v pátek ukončil spolupráci s Radmilou Kleslovou, která měla ve sněmovně pracovat jako jeho poslanecká asistentka. "Dohodli jsme se s paní Kleslovou, že ani jeden z nás to nemá zapotřebí, takže spolupráci jsme v pátek ukončili," řekl serveru Novinky.cz Patrik Nacher.

Šéf pražské organizace hnutí ANO přiznal, že udělal politickou chybu, ale zároveň tvrdí, že lidsky si za svým rozhodnutím stojí, řekl serveru. Poslanec chtěl Kleslové platit 1000 korun měsíčně.

Proti angažmá Kleslové se v minulých dnech negativně postavil také Nacherův spolustraník Ivan Pilný "Nerozumím tomu, nevím, proč to udělal, absolutně se mi to nelíbí," řekl Aktuálně.cz Pilný. Bývalý ministr financí také řekl, že návrat Kleslové definitivně zničil vyhlídky na účast ANO ve pražské koalici. 

Kritici Kleslové vyčítají například vysoké příjmy ve státních či městských firmách. "Předsedkyně pražského ANO Radmila Kleslová bere za funkce členky představenstva Pražské teplárenské a předsedkyně dozorčí rady Pražské energetiky celkem 360 tisíc korun měsíčně," upozornil v roce 2015 pražský zastupitel pirátů Adam Zábranský.

Vadí i její minulost před rokem 1989. Český rozhlas zveřejnil, že v době komunistické totality Kleslová měla být spojená s tehdejší rozvědkou.

Kleslová byla poslaneckou asistentkou už jednou. Kdysi v barvách ČSSD pomáhala poslanci Stanislavu Křečkovi.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy