Klausův institut chystá Rozmluvy na Hanspaulce

ČTK ČTK
24. 5. 2013 17:30
O absencích idejí v české politice budou debatovat vybraní hosté
Václav Klaus už navázal novým cyklem na jazzové večery na Hradě, teď přijdou debaty o politice.
Václav Klaus už navázal novým cyklem na jazzové večery na Hradě, teď přijdou debaty o politice. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pražský Institut Václava Klause (IVK) chystá nový typ akcí. První Rozmluvy na Hanspaulce se budou konat v pondělí 3. června a institut na ně zve vybrané hosty, kteří budou debatovat o absencích idejí v české politice. Informují o tom stránky bývalého prezidenta.

"Vzhledem k omezené kapacitě prostorů v IVK bude účast možná jenom na pozvání," uvedl institut. Detailnější informace organizace nesdělila.

Tento týden ve čtvrtek Klaus rovněž zahájil koncert z nového cyklu Jazzová KLAUSura. Cyklus navazuje na tradici jazzových večerů na Pražském hradě, kterou Klaus založil v době svého působení ve funkci hlavy státu.

Institut sídlí v zámečku na pražské Hanspaulce. Klaus tam pracuje, přijímá návštěvy a představuje svoje publikace. Například ve čtvrtek novinářům představil publikaci s názvem Dnešní polemika o včerejší privatizaci.

Také odkazu Klausova předchůdce, zesnulému Václavu Havlovi, se věnuje zvláštní instituce. Jmenuje se Knihovna Václava Havla a organizuje různé akce týkající se nejen Havla.

 

Právě se děje

Další zprávy