reklama
 
 

Klaus děkuje papeži za Duku. Zná ho třeba ze Sněžky

13. 2. 2010 13:00
Foto: Ludvík Hradilek
Informaci zveřejnil Hrad až dnes

Praha - Prezident Václav Klaus se o jmenování Dominika Duky do čela české církve dozvěděl již včera. Informaci mu přinesl papežský nuncius.

Hrad však tuto informaci včera odmítl potvrdit.

Pezident přitom již v pátek odeslal děkovný dopis papeži Benediktovi XVI. a také novému arcibiskupovi a českému primasovi Dominiku Dukovi.

V listu papežovi neskrývá potěšení nad volbou nového arcibiskupa.

Je známo, že Duka má ke Klausovi a pravicovým politikům blízko. Prezidenta pravidelně navštěvuje před Vánoci, společně absolvují tradiční výstupy na Sněžku.

Rozvoj dialogu

"Vaše svatosti, s radostí jsem přijal zprávu o Vašem rozhodnutí jmenovat do úřadu arcibiskupa pražského a primase českého Mons. Dominika Duku," uvádí Klaus v listu papeži.

Podle Klause Duka patří "již mnoho let k významným osobnostem české katolické církve a k důležitým představitelům veřejného života naší země."

Novou hlavu české církve v dopise zároveň označuje za respektovanou osobnost, "která může výrazným způsobem přispět k rozvíjení dialogu a vzájemných vztahů." Klaus na závěr dopisu papeži za jeho volbu Duky děkuje.

Přínos pro celou zemi

V dopise Dukovi prezident blahopřeje ke jmenování. "Jistě nejen já jsem touto skutečností potěšen," píše. "Znám a vnímám Vás jako důležitého představitele našeho veřejného života, jehož hlas je slyšet v dialogu nad tématy týkajícími se celé společnosti."

Zároveň Klaus poznamenává, že nástupem Duky "získává nejen česká katolická církev, ale celá naše země."

Prezident přijme nově jmenovaného představitele české církve na první oficiální setkání v pondělí odpoledne.

autor: Eliška Bártová | 13. 2. 2010 13:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama