Ke střelbě v České Lípě vyjela zásahová jednotka, střelec byl zadržen

ČTK ČTK
30. 5. 2017 0:05
Třiačtyřicetiletý muž se v garážích obchodního centra v České Lípě uzavřel za zamčenou bránou a hrozil sebevraždou. Muž skončil v policejní cele, policisté podle mluvčí v garáži našli pět nábojů z plynové pistole. Zbraň muž vydal vyjednavači kolem 19:15. Policie následně zasáhla, když se rozeběhl k nastartovanému motocyklu, se kterým předtím hrozil rozrazit zamčenou bránu a ujet.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Česká Lípa - Policejní zásahová jednotka byla v pondělí odpoledne přivolána ke střelbě v podzemních garážích obchodního centra v České Lípě. Třiačtyřicetiletý muž se v části garáží uzavřel za zamčenou bránu a hrozil sebevraždou. Plynovou pistoli nakonec odevzdal policejnímu vyjednavači, policisté ho zadrželi. Muž při tom utrpěl spíše lehčí povrchové poranění. Na webu to oznámila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policisté podle mluvčí v garáži našli pět nábojů z plynové pistole. "Zatím nevíme, za jakých okolností byly tyto náboje vystřeleny," uvedla. Psychický stav zadrženého posoudil lékař, důvody k hospitalizaci neshledal. Muž tak skončil v policejní cele.

"Právní kvalifikaci jeho jednání jsme zatím neurčili," doplnila Baláková. Policie událost dále vyšetřuje.

O střelbě v garážích obchodního centra ve Šluknovské ulici dostala policie hlášení před 18:00. Už před tím na tísňovou linku 158 volala žena, která se bála o život svého bývalého přítele, který se jí nepřímo svěřil se záměrem spáchat sebevraždu a tvrdil, že má u sebe zbraň. Ukázalo se, že je to muž v garážích. S policisty odmítal komunikovat a na jejich výzvy nereagoval, uvedla mluvčí.

"Celkově působil velmi nevyrovnaně a nevypočitatelně. V průběhu rozhovoru s vyjednavačem si chvílemi přikládal zbraň k hlavě," popsala.

Zbraň muž vydal vyjednavači kolem 19:15. Policie následně zasáhla, když se rozeběhl k nastartovanému motocyklu, se kterým předtím hrozil rozrazit zamčenou bránu a ujet.

"Existovalo důvodné podezření, že u motocyklu může mít ukrytou druhou zraň, o které mluvil se svou expřítelkyní, anebo že může ujet a ohrozit tak bezpečnost dalších osob," podotkla Baláková.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy