Ke střelbě v České Lípě vyjela zásahová jednotka, střelec byl zadržen

ČTK ČTK
30. 5. 2017 0:05
Třiačtyřicetiletý muž se v garážích obchodního centra v České Lípě uzavřel za zamčenou bránou a hrozil sebevraždou. Muž skončil v policejní cele, policisté podle mluvčí v garáži našli pět nábojů z plynové pistole. Zbraň muž vydal vyjednavači kolem 19:15. Policie následně zasáhla, když se rozeběhl k nastartovanému motocyklu, se kterým předtím hrozil rozrazit zamčenou bránu a ujet.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Česká Lípa - Policejní zásahová jednotka byla v pondělí odpoledne přivolána ke střelbě v podzemních garážích obchodního centra v České Lípě. Třiačtyřicetiletý muž se v části garáží uzavřel za zamčenou bránu a hrozil sebevraždou. Plynovou pistoli nakonec odevzdal policejnímu vyjednavači, policisté ho zadrželi. Muž při tom utrpěl spíše lehčí povrchové poranění. Na webu to oznámila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Policisté podle mluvčí v garáži našli pět nábojů z plynové pistole. "Zatím nevíme, za jakých okolností byly tyto náboje vystřeleny," uvedla. Psychický stav zadrženého posoudil lékař, důvody k hospitalizaci neshledal. Muž tak skončil v policejní cele.

"Právní kvalifikaci jeho jednání jsme zatím neurčili," doplnila Baláková. Policie událost dále vyšetřuje.

O střelbě v garážích obchodního centra ve Šluknovské ulici dostala policie hlášení před 18:00. Už před tím na tísňovou linku 158 volala žena, která se bála o život svého bývalého přítele, který se jí nepřímo svěřil se záměrem spáchat sebevraždu a tvrdil, že má u sebe zbraň. Ukázalo se, že je to muž v garážích. S policisty odmítal komunikovat a na jejich výzvy nereagoval, uvedla mluvčí.

"Celkově působil velmi nevyrovnaně a nevypočitatelně. V průběhu rozhovoru s vyjednavačem si chvílemi přikládal zbraň k hlavě," popsala.

Zbraň muž vydal vyjednavači kolem 19:15. Policie následně zasáhla, když se rozeběhl k nastartovanému motocyklu, se kterým předtím hrozil rozrazit zamčenou bránu a ujet.

"Existovalo důvodné podezření, že u motocyklu může mít ukrytou druhou zraň, o které mluvil se svou expřítelkyní, anebo že může ujet a ohrozit tak bezpečnost dalších osob," podotkla Baláková.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 7 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy