Když neodsoudí exšéfa DPP, spadne kauza Rittig pod stůl

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
21. 2. 2014 6:18
Pro případ vlivného lobbisty bude klíčový verdikt soudu s exředitelem DPP Dvořákem.
Ivo Rittig.
Ivo Rittig. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pro odsouzení Ivo Rittiga v případu jízdenek Dopravního podniku hl. m. Prahy bude klíčový verdikt soudu s exředitelem DPP Martinem Dvořákem. Napsal o tom ve svém čtvrtečním vydání deník Insider.

Žalobce bude muset prokázat tzv. zdrojový trestný čin, shoduje se dvojice bývalých vysokých důstojníků protikorupčního útvaru, které oslovil deník Insider pro analýzu možných zádrhelů, které by mohly cestu Rittiga a spol. před soud zkomplikovat, či dokonce znemožnit.

"V Česku není možné někoho stíhat pouze za praní špinavých peněz (z čehož je Rittig obviněn spolu se svými spolupracovníky Davidem Michalem, Markem Stubleyem, Peterem Kmeťem a Janem Janků - pozn. red.). Je nutné dokázat, že se stal zdrojový trestný čin, tedy zjednodušeně řečeno ta trestná činnost, z níž měly být legalizovány výnosy," řekl Insideru Kamil Kouba, který čtyři roky vedl specializovaná oddělení protikorupčního útvaru.

Foto: Aktuálně.cz

Jak policisté rozkrývají praní špinavých peněz? A jak těžké bude podle státního zástupce prokázat, že dopravnímu podniku vznikla škoda? Čtěte více v internetovém deníku Insider.


 

Právě se děje

Další zprávy