Kdo si zaslouží antiekologického Ropáka? Rozhodněte sami

Domácí Domácí, Obrazová sekce
21. 4. 2015 13:48
Projděte si profily dvanácti kandidátu na cenu Ropák 2014.

Brno - Nezávislá komise spolku Děti Země bude v pátek už po třiadvacáté udělovat ekologickou anticenu Ropáka. Vítěze vybere do čtvrtka. Výsledky ankety budou vyhlášeny tento pátek v sídle brněnských ekologů - v Zeleném domě v Panské ulici.

O tom, kdo si jednoho z Ropáků za rok 2014 zaslouží, ale můžete rozhodnout i vy, čtenáři Aktuálně.cz.

V naší anketě můžete až do pátečních 11:00 hlasovat zde.

Foto: Aktuálně.cz

Mgr. Richard Brabec

ministr životního prostředí a poslanec Poslanecké sněmovny PČR (hnutí ANO) – Česká republika


NOMINACE

- za podporu novely zákona o odpadech, která od roku 2024 zakazuje skládkování směsných komunálních odpadů, takže není zřejmé, zda skončí ve spalovnách, nebo na recyklačních linkách k roztřídění, přičemž vhodnější by bylo zakázat spalování recyklovatelných odpadů: dochází tak k nepřímé podpoře spalování netříděného odpadu ve spalovnách a k tlaku na jejich výstavbu, i když prioritou má být komplexní řešení odpadů s vyšší podporou jejich sběru, třídění a recyklace a prosazování programů na předcházení odpadů,

- za rezignaci připojit se k cílům Evropské komise na zvýšení recyklace odpadů, neboť mj. do roku 2030 odmítá recyklovat 70 % komunálních odpadů a 80 % obalových odpadů a do roku 2025 snížit potravinové odpady aspoň o 30 % a také zakázat skládkování recyklovatelných a biologicky rozložitelných materiálů.

Hlasujte zde >>

 

Právě se děje

Další zprávy