Kanceláře i sázející více věří ve vítězství Zemana

ČTK ČTK
23. 1. 2013 16:43
Celkem by sázky na příštího prezidenta mohly dosáhnout dvaceti milionů korun
Sázky na oba kandidáty by mohly dosáhnout dvaceti milionů korun.
Sázky na oba kandidáty by mohly dosáhnout dvaceti milionů korun. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Zájem sázejících o volbu prezidenta podle očekávání s blížícím se druhým kolem graduje, celkem by sázky mohly dosáhnout dvaceti milionů korun.

Lidé stejně jako bookmakeři věří stále spíše ve vítězství Miloše Zemana, jehož kurz je tak nižší než v případě Karla Schwarzenberga.

Fortuna na druhé kolo voleb už registruje vklady za sedm milionů Kč. "Proti původnímu odhadu to nakonec vypadá, že na druhé kolo bude vsazeno přes 10 milionů korun. Na první to bylo 12 milionů," uvedl mluvčí společnosti Petr Šrain.

K dramatickým kurzovým úpravám podle něj během úterý a středečního dopoledne nedošlo. Kurz na vítězství Zemana se posunul z 1,4 na 1,5, u Schwarzenberga klesl z 2,55 na 2,4. Fortuna připravila také kurzy na výsledky voleb v jednotlivých krajích.

Náběry sázek na druhé kolo souboje Zeman - Schwarzenberg ve středu překonaly u Tipsportu hranici čtyř milionů korun. "Dle našich očekávání se tak stupňuje zájem sázkařů," řekl mluvčí společnosti Jiří Hadrava.

Během středy u této kanceláře padla zatím nejvyšší sólo sázka na prezidenta, ve východních Čechách sázkař vsadil 300 tisíc korun na kandidáta TOP 09 v kurzu 2,4:1, což je na výhru 720 tisíc korun. Poměr sázek je 60:40 ve prospěch Miloše Zemana, který má kurz na vítězství 1,5:1.

Tři čtvrtě milionu na Schwarzenberga

Sázkové kanceláře Synot Tip evidují ve srovnání s prvním kolem prezidentských voleb čtvrtinový nárůst sázejících. Ti nejprve ve svých tipech preferovali Schwarzenberga. Jeden ze sázejících si na něj v minulém týdnu dokonce vsadil téměř tři čtvrtě milionu.

Nyní již ale u sázejících jednoznačně vede Miloš Zeman, a to asi v 60 procentech sázek. Zemana coby budoucí hlavu státu favorizují i bookmakeři Synot Tipu, a to s aktuálním kurzem 1,35, jeho protikandidát má kurz 2,70, dodala mluvčí společnosti Magda Pekařová.

U Sazky se částka, kterou lidé vsadili na druhé kolo prezidentských voleb, už blíží částce vsazené na první kolo. "Na první kolo se přitom sázelo zhruba rok, na druhé kolo deset dní," poznamenal mluvčí firmy Václav Jalovecký. Na Zemanovo prezidentství je kurz 1,55, na Schwarzenbergovo 2,15.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy