reklama
 
 

Jurečka ustoupí Bělobrádkovi? Hlas z Přerova přiživil dohady

15. 3. 2015 14:22
Marian Jurečka chce své definitivní rozhodnutí prezentovat až v úterý, ale spolustraníkům z Přerovska své rozhodnutí řekl už tento víkend.

Přerov - Ministr zemědělství Marian Jurečka o víkendu oznámil, že na stranickém sjezdu KDU-ČSL nebude kandidovat na post předsedy strany. Napsal to server Echo24.cz s odvoláním na informaci od krajského tajemníka strany Jana Dostála. Jurečka ani Dostál nechtěli ČTK tuto informaci potvrdit.

Jurečku v sobotu na nejvyšší stranický post navrhla okresní konference přerovské KDU-ČSL. Ministr pochází z Rokytnice u Přerova a nyní zastává post prvního místopředsedy KDU-ČSL, v jejímž čele stojí Pavel Bělobrádek.

"Dnes (v sobotu) na okresní konferenci, která mě před pěti lety vyslala do vysoké politiky, jsem řekl, zda budu či nebudu kandidovat na předsedu KDU-ČSL," napsal Jurečka na svém facebookovém profilu. Zároveň požádal stranické kolegy z Přerovska, aby si jeho vyjádření zatím nechali pro sebe. Své rozhodnutí totiž Jurečka plánuje oznámit v úterý.

Dostál, který se přerovské konference zúčastnil, odmítl informaci Echo24 komentovat. Sdílný nebyl ani Jurečka. "Jediné, co je pravda, že jsem dostal nominaci na předsedu," napsal ČTK Jurečka a zopakoval, že své rozhodnutí oznámí v úterý.

Sjezd lidovců bude v květnu ve Zlíně. Předsednickou pozici na něm bude obhajovat vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Bělobrádek, kterého favorizují velmi dobré výsledky lidovců v posledních parlamentních, evropských i komunálních a senátních volbách, jakož také fakt, že na předsedu kandiduje pravděpodobně naposledy.

Vedle dvojice členů vlády se do vedení KDU-ČSL chce vrátit i současný místopředseda Jan Bartošek. Obhajobu místopředsednického postu nevyloučila ani bývalá europoslankyně Zuzana Roithová.

Pětici místopředsedů v současnosti doplňují Roman Línek a Klára Liptáková, ve straně se ale hovoří o tom, že by na květnovém sjezdu o některý z místopředsednických postů mohli projevit zájem i šéf lidoveckých poslanců Jiří Mihola, předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík nebo europoslanec Tomáš Zdechovský.

autoři: ČTK, Domácí | 15. 3. 2015 14:22

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama