Foto: Splněné přání po padesáti letech. Kardinál Josef Beran je pohřben v rodné zemi

Foto: Splněné přání po padesáti letech. Kardinál Josef Beran je pohřben v rodné zemi
Katedrála svatého Víta v den svátku prvního pražského biskupa z Čech, svatého Vojtěcha.
Vojtěch tu má nové sousoší spolu s Radlou Radimem. 320 kilo stříbra podle návrhu z roku 1936.
Pražský arcibiskup Josef Beran nechal umístit v katedrále sádrový model. Sochu už nestihl. Byl držen v internaci a po letech vyhnán do exilu.
Mši slouží pražský biskup Václav Malý. Připomíná, co Vojtěcha a Berana spojovalo.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
23. 4. 2018 21:39
Nacisty i komunisty pronásledovaný kardinál Josef Beran je podle svého přání pohřben v pražské katedrále. Trvalo to půl století.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy