Jiří Kubík z Mafry bude v Economii řídit sdílený obsah

ČTK ČTK
12. 12. 2014 16:25
Na starosti bude mít koordinaci obsahu jednotlivých titulů.
Newsroom Economie.
Newsroom Economie. | Foto: Economia

Praha - Mediální společnost Economia bude mít nového šéfredaktora sdíleného obsahu, kterým se od ledna stane Jiří Kubík z Mafry. Na starosti bude mít koordinaci obsahu jednotlivých titulů, oznámilo vydavatelství prostřednictvím webu IHNED.cz.

Kubík působil ve vydavatelství Mafra v deníku Mladá fronta DNES, kde byl ředitelem redakcí. Při listopadovém odchodu uvedl, že po téměř 21 letech v deníku cítí, že dal redakci vše, co mohl. O odchodu prý přemýšlel už několikrát, nakonec se definitivně rozhodl letos v létě.

Kubík pracoval v MfD od roku 1994. Od roku 2007 byl zástupcem šéfredaktora a od roku 2013 ředitelem redakce. V roce 2001 obdržel novinářskou cenu Ferdinanda Peroutky za investigativní reportáže a o rok dřív získal Novinářskou křepelku od Českého literárního fondu za objektivní politické zpravodajství. V Economii se Kubík stane rovněž členem E.collegia, vedení integrovaného newsroomu.

Economia v letošním roce mimo jiné zahájila spolupráci s internetovou televizí DVTV a zavedla placený obsah webu Hospodářských novin. Důsledkem transformačních kroků naopak bylo ukončení internetového deníku Insider. Majitelem mediální společnosti je Zdeněk Bakala.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Parkurová série Global Champions se vrátí až příští rok

Elitní parkurová série Global Champions, která měla vyvrcholit na podzim v Praze, se už letos kvůli opatřením proti šíření koronaviru nerozběhne. Zástupci seriálu, v němž závodí i česká jezdkyně Anna Kellnerová, sezonu obnoví příští rok. Oznámili to na webu soutěže.

Jezdci se naposledy na kolbišti představili na začátku března v Dauhá. Od té doby vedení soutěže kvůli šířící se nákaze a zaváděným opatřením v jednotlivých zemích závody odkládalo. A přestože se postupně omezení ruší, není podle představitelů série reálné mezinárodní soutěž obnovit.

před 34 minutami

Mistry pěvce norimberské ve Státní opeře nahradí Tristan a Isolda

Listopadové uvedení opery Richarda Wagnera Mistři pěvci norimberští, které mělo být vrcholem sezony v pražské Státní opeře, nahradí Tristan a Isolda. Důvodem jsou stávající hygienická opatření, která velkým divadlům komplikují zkoušení mnohočlenného orchestru a sboru, stejně jako omezení mezistátní dopravy a nepřítomnost zahraničních umělců. "Karanténou způsobené zpoždění neumožňuje odpovědně nastudovat očekávaný operního opus," vysvětluje ředitel Národního divadla Jan Burian. Na programu místo toho bude jiný, méně výpravný a také pro sbor méně náročný Wagnerův titul Tristan a Isolda. Ten uvede Státní opera 26. listopadu. Předprodej vstupenek začne 1. června.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy