Jiří Kubík z Mafry bude v Economii řídit sdílený obsah

ČTK ČTK
12. 12. 2014 16:25
Na starosti bude mít koordinaci obsahu jednotlivých titulů.
Newsroom Economie.
Newsroom Economie. | Foto: Economia

Praha - Mediální společnost Economia bude mít nového šéfredaktora sdíleného obsahu, kterým se od ledna stane Jiří Kubík z Mafry. Na starosti bude mít koordinaci obsahu jednotlivých titulů, oznámilo vydavatelství prostřednictvím webu IHNED.cz.

Kubík působil ve vydavatelství Mafra v deníku Mladá fronta DNES, kde byl ředitelem redakcí. Při listopadovém odchodu uvedl, že po téměř 21 letech v deníku cítí, že dal redakci vše, co mohl. O odchodu prý přemýšlel už několikrát, nakonec se definitivně rozhodl letos v létě.

Kubík pracoval v MfD od roku 1994. Od roku 2007 byl zástupcem šéfredaktora a od roku 2013 ředitelem redakce. V roce 2001 obdržel novinářskou cenu Ferdinanda Peroutky za investigativní reportáže a o rok dřív získal Novinářskou křepelku od Českého literárního fondu za objektivní politické zpravodajství. V Economii se Kubík stane rovněž členem E.collegia, vedení integrovaného newsroomu.

Economia v letošním roce mimo jiné zahájila spolupráci s internetovou televizí DVTV a zavedla placený obsah webu Hospodářských novin. Důsledkem transformačních kroků naopak bylo ukončení internetového deníku Insider. Majitelem mediální společnosti je Zdeněk Bakala.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy