Jeden z nejbohatších Čechů Měkota (55) zemřel na golfu

Domácí Domácí
10. 3. 2013 19:01
Měkota je znám jako spoluprivatizátor Mostecké uhelné a podnikatel v TV branži
Foto: Isifa

Praha - Ve věku 55 let zemřel jeden z nejbohatších Čechů Luboš Měkota.

Informoval o tom server motejlek.com. Podle zpravodajského serveru iHned.cz se tak stalo při golfu na hřišti v Berouně. Podnikatele, který patří mezi padesát nejbohatších Čechů, pravděpodobně postihla srdeční příhoda.

Luboš Měkota vlastnil například TV Metropol a sesterskou stanici Pětka, které ukončily vysílání po pár měsících počátkem února poté, co jako investor z projektu odstoupil. Donedávna vlastnil i Vysokou školu finanční a správní.

Současně patřil mezi privatizátory Mostecké uhelné společnosti, za což byl vyšetřován českou i švýcarskou policií. V souvislosti s tím mu byl od loňského listopadu spolu s dalšími lidmi obstavený majetek a bankovní konto.

Česká policie zablokovala Měkotovi a dalším šesti bývalým manažerům majetek v hodnotě 800 milionů korun. Ve Švýcarsku pak jejich kolegové zmrazili 661 milionů franků (zhruba 14 miliard korun).

Nelegální transakce spojené s privatizací MUS měly Česku způsobit několikamiliardovou škodu.  

Stíhání zemřelého podnikatele bude nyní zastaveno, uvedl v České televizi šéf protikorupční policie Tomáš Martinec.

Měkorův profesní život se točil kolem dolů. Luboš Měkota začínal v dělnické profesi jako revírník v mosteckých dolech. Později se stal předsedou odborů v Komořanské úpravně uhlí. V roce 1995 byl jmenován personálním ředitelem Mostecké uhelné. 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy