Mimořádná zpráva

Jeden z nejbohatších Čechů Měkota (55) zemřel na golfu

Domácí Domácí
10. 3. 2013 19:01
Měkota je znám jako spoluprivatizátor Mostecké uhelné a podnikatel v TV branži
Foto: Isifa

Praha - Ve věku 55 let zemřel jeden z nejbohatších Čechů Luboš Měkota.

Informoval o tom server motejlek.com. Podle zpravodajského serveru iHned.cz se tak stalo při golfu na hřišti v Berouně. Podnikatele, který patří mezi padesát nejbohatších Čechů, pravděpodobně postihla srdeční příhoda.

Luboš Měkota vlastnil například TV Metropol a sesterskou stanici Pětka, které ukončily vysílání po pár měsících počátkem února poté, co jako investor z projektu odstoupil. Donedávna vlastnil i Vysokou školu finanční a správní.

Současně patřil mezi privatizátory Mostecké uhelné společnosti, za což byl vyšetřován českou i švýcarskou policií. V souvislosti s tím mu byl od loňského listopadu spolu s dalšími lidmi obstavený majetek a bankovní konto.

Česká policie zablokovala Měkotovi a dalším šesti bývalým manažerům majetek v hodnotě 800 milionů korun. Ve Švýcarsku pak jejich kolegové zmrazili 661 milionů franků (zhruba 14 miliard korun).

Nelegální transakce spojené s privatizací MUS měly Česku způsobit několikamiliardovou škodu.  

Stíhání zemřelého podnikatele bude nyní zastaveno, uvedl v České televizi šéf protikorupční policie Tomáš Martinec.

Měkorův profesní život se točil kolem dolů. Luboš Měkota začínal v dělnické profesi jako revírník v mosteckých dolech. Později se stal předsedou odborů v Komořanské úpravně uhlí. V roce 1995 byl jmenován personálním ředitelem Mostecké uhelné. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nemocný muž zmizel jen v tričku. Našla ho na Olomoucku řidička

Policie našla sedmadvacetiletého nemocného muže, který dnes ráno opustil centrum Vincentinum ve Šternberku na Olomoucku pouze v tričku. Muž, který je epileptik a mohl být v ohrožení života, byl vypátrán v nedalekých Bohuňovicích na Olomoucku. Je v pořádku, uvedla policie na Twitteru.

Muž odešel z centra dnes před 08:00. Našel se po výzvě, kterou policisté zveřejnili. "Díky ní si pohřešovaného všimla řidička v nedalekých Bohuňovicích. V bundě půjčené od policistů se tak vrátil zpět do místa bydliště," uvedla policie.

Další zprávy