Jasná obloha do neděle nevydrží, do Česka přijde studená fronta. Příští týden se ale začne oteplovat

Domácí Domácí
24. 3. 2017 11:08
Slunce si užijeme hlavně v sobotu, ale od večera se vlivem studené fronty v Česku ochladí a v noci klesnou teploty k bodu mrazu. Od příštího týdne by se mělo postupně oteplit až k 18 stupňům Celsia.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Sobota bude příjemný jasný den s teplotami až 13 stupňů Celsia. V neděli přejde přes Česko studená fronta, takže k nám pronikne chladnější vzduch ze severu. Ochladí se a hlavně v noci klesnou teploty až pod bod mrazu. V průběhu příštího týdne by se ale mělo výrazně oteplit.

V pátek bude zataženo až oblačno. Přes den se budou teploty pohybovat mezi 9 a 13 stupni Celsia. Na jižní Moravě mohou vystoupat až k 15 stupňům. Přes noc teploty klesnou k 2 stupňům Celsia.

V sobotu lze očekávat jasné až polojasné počasí s teploměrem ukazujícím od 9 do 13 stupňů Celsia. Ráno se na některých místech může objevit mlha. Večer bude na severu a severovýchodě republiky přibývat oblačnost. V noci se na některých místech ochladí až pod bod mrazu.

Nedělní počasí bude kopírovat trend ze sobotního večera a bude na celém území přibývat oblačnosti. Místy se objeví přeháňky, ve vyšších polohách nad 700 metrů mohou být i sněhové. Teploty přes den vystoupají až k 11 stupňům, v noci klesnou k na mínus 1 stupeň Celsia.

V pondělí se opět mírně oteplí. Teploty stoupnou přes den k 13 stupňům Celsia. V noci spadnou na 1 až mínus 3 stupně Celsia. V další části týdne by se mělo výrazně oteplit a denní teploty vyšplhají až 18 stupňům Celsia. Týden byl měl být povětšinou polojasný a ojediněle se budou hlavně ráno tvořit mlhy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy