Jasná obloha do neděle nevydrží, do Česka přijde studená fronta. Příští týden se ale začne oteplovat

Domácí Domácí
24. 3. 2017 11:08
Slunce si užijeme hlavně v sobotu, ale od večera se vlivem studené fronty v Česku ochladí a v noci klesnou teploty k bodu mrazu. Od příštího týdne by se mělo postupně oteplit až k 18 stupňům Celsia.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Sobota bude příjemný jasný den s teplotami až 13 stupňů Celsia. V neděli přejde přes Česko studená fronta, takže k nám pronikne chladnější vzduch ze severu. Ochladí se a hlavně v noci klesnou teploty až pod bod mrazu. V průběhu příštího týdne by se ale mělo výrazně oteplit.

V pátek bude zataženo až oblačno. Přes den se budou teploty pohybovat mezi 9 a 13 stupni Celsia. Na jižní Moravě mohou vystoupat až k 15 stupňům. Přes noc teploty klesnou k 2 stupňům Celsia.

V sobotu lze očekávat jasné až polojasné počasí s teploměrem ukazujícím od 9 do 13 stupňů Celsia. Ráno se na některých místech může objevit mlha. Večer bude na severu a severovýchodě republiky přibývat oblačnost. V noci se na některých místech ochladí až pod bod mrazu.

Nedělní počasí bude kopírovat trend ze sobotního večera a bude na celém území přibývat oblačnosti. Místy se objeví přeháňky, ve vyšších polohách nad 700 metrů mohou být i sněhové. Teploty přes den vystoupají až k 11 stupňům, v noci klesnou k na mínus 1 stupeň Celsia.

V pondělí se opět mírně oteplí. Teploty stoupnou přes den k 13 stupňům Celsia. V noci spadnou na 1 až mínus 3 stupně Celsia. V další části týdne by se mělo výrazně oteplit a denní teploty vyšplhají až 18 stupňům Celsia. Týden byl měl být povětšinou polojasný a ojediněle se budou hlavně ráno tvořit mlhy.

 

Právě se děje

Další zprávy