Aprílová zpráva: Jágr kandiduje na prezidenta, jedná s Ďábly

APR
1. 4. 2014 13:45
Vyplývá to z Jágrovy nové hráčské smlouvy, ve které si vymínil neplacené volno na konci roku 2017. Rozhodující byl telefonát od Andreje Babiše.
Ti dva si sedli. Když Babiš viděl, jak na Slovensku vyhrál Kiska, neváhal a zvedl telefon.
Ti dva si sedli. Když Babiš viděl, jak na Slovensku vyhrál Kiska, neváhal a zvedl telefon. | Foto: Twitterový účet Andreje Babiše

Praha - Hokejista Jaromír Jágr pravděpodobně bude v příštích volbách kandidovat na prezidenta České republiky. Vyplývá to z nové hráčské smlouvy, kterou v těchto dnech dojednává s generálním manažerem New Jersey Devils Jágrův agent Petr Svoboda.

Jaromír má podle něj jediné dvě podmínky: že nesmí být bez svého souhlasu vyměněn do jiného týmu a že mu klub dá neplacené volno na přelomu let 2017 a 2018, tedy v době příští prezidentské kampaně. S opcí na přelom roku 2022 a 2023.

„Jarda to má v Devils rád, je to vyspělý člověk, který v hokeji už poznal úplně všechno. Sám vycítí, co je pro něj dobré," prohlásil Svoboda. Skloubit zápasový program a volební kampaň podle něj nebude problém, navíc když si Jágr s šéfem klubu Lou Lamoriellem navzájem sedli i po lidské stránce: „Z toho, jak se ti dva k sobě chovají, mám až husí kůži," podotkl Svoboda.

Dohoda předběžně počítá s tím, že ve volebních superdebatách, které se vzhledem k časovému posunu překrývají s rozbruslením před večerním zápasem, Jaromír vystoupí přes telemost. A že kvůli rozdávání koblih na Staroměstském náměstí zmešká maximálně tři, čtyři zápasy.

Stračena manažerem?

Sám Jaromír Jágr otázku, jakým bude prezidentem, nechal bez komentáře, protože teď je pro něj hlavní, aby Devils ještě zabojovali o play-off. „Musíš věřit,“ řekl jen.

Podle našich zdrojů Jágr kandidaturu zvažoval už řadu měsíců, minimálně od té doby, co na Facebooku založil svou stránku Jaromír Jágr (Official) s mottem „Hokejová rodino, společně vše dokážeme!“. To bude také ústřední heslo kampaně.

Definitivní rozhodnutí, tvrdí na sobě nezávislé zdroje, padlo teprve minulý týden a údajně v něm hrály hlavní roli dvě věci. Zaprvé: Petr Čajánek dal gól v prodloužení, Plzeň vypadla, a Martin Straka alias Stračena tím pádem ukončil hráčskou kariéru, takže mohl kývnout na nabídku stát se Jaromírovým volebním manažerem. A zadruhé: Andrej Kiska vyhrál na celé čáře slovenské volby, a když to viděl Andrej Babiš, hned druhý den volal a Jaromírovi řekl: „Slovensko je důkazem, že lidé začínají u voleb přemýšlet jinak. Preferují lidi, kteří nejsou celý život v politice, ale přicházejí z praktického života. Když to funguje v okolitých zemích, proč ne tady?“

Jágr s Babišem si navíc navzájem sedli i po lidské stránce, takže úspěšná kampaň na Vodňanské kuře bude zřejmě pokračovat. „Z toho, jak se ti dva k sobě chovají, mám až husí kůži," podotkl náš zdroj.

Ahoj, rodino

Jaromír Jágr (42), nositel medaile Za zásluhy II. stupně za zásluhy o stát v oblasti sportu, by byl podle názoru oslovených politologů favoritem voleb. A to přesto, že kdysi dávno sponzoroval ODS, což by bylo asi tak jediné, na čem by se mohli jeho soupeři pokusit postavit pomlouvačnou kampaň.

Ještě je tu, upozorňují někteří, nevyjasněná otázka první dámy. Podle jiných je nevyjasněná otázka první dámy naopak další Jaromírovou konkurenční výhodou.

Podobně jako bohaté zkušenosti z NHL a KHL, díky kterým je přijatelný pro voliče z pravé i levé strany spektra. Je pravděpodobné, že jako prezident-bafuňář by se snažil postavit most mezi Východem a Západem a Kladnem.

Říká: „Naše země není až tak velká, abychom mohli spoléhat jenom na talent. Musíš mít natrénováno, abys vydržel.“

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy