Janoušek zůstává ve vězení, soud odklad nebude řešit

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 19. 11. 2014 9:27
Přerušení trestu může podle soudu navrhnout věznice.
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Pražský soud nebude řešit odklad trestu lobbisty Romana Janouška, protože už je ve vězení. Přerušení trestu může podle soudu navrhnout věznice.

"Vzhledem ke skutečnosti, že odsouzený Janoušek nastoupil do výkonu trestu, rozhodování o případném odkladu výkonu trestu nepřichází v úvahu. Příslušná věznice může případně příslušnému soudu navrhnout přerušení výkonu trestu," řekla Aktuálně.cz mluvčí soudu Markéta Puci.

Janoušek, kterému soudy uložily 4,5 roku odnětí svobody za sražení ženy autem, nastoupil v úterý do brněnské věznice, v jejímž areálu je nemocnice. Předtím v pátek požádal pražský městský soud o odklad výkonu trestu ze zdravotních důvodů. Lobbistův advokát Vít Široký už dříve uváděl, že klient má zdravotní problémy po operaci hlavy a že se možná bude muset podrobit novému operačnímu zákroku.

Soud se žádostí o odklad zabýval dnes. Soudce Tomáš Kubovec došel k závěru, že o odkladu výkonu trestu už rozhodovat nemůže. Možné je pouze přerušení trestu. "Příslušná věznice může případně přerušení navrhnout příslušnému soudu," uvedla Puci s tím, že tímto příslušným soudem už nebude pražský městský soud, ale soud, v jehož obvodu bude Janoušek vykonávat trest.

Před dvěma lety srazil řidičku

Opilý lobbista porazil v roce 2012 v pražské Michli řidičku, která s ním chtěla řešit jejich předchozí dopravní nehodu, a z místa srážky ujel. Pražský městský soud mu původně uložil tříleté vězení, odvolací vrchní soud trest o 1,5 roku zpřísnil. Janoušek navíc po propuštění na svobodu nebude smět sedm let řídit.

Za těžké ublížení na zdraví hrozilo Janouškovi až deset let vězení, soudy však přihlédly mimo jiné k tomu, že zatím nemá záznam v trestním rejstříku a že projevil snahu napravit následky činu, když ženě vyplatil odškodné ve výši 900 tisíc korun. I proto jej poslaly do mírnějšího typu věznice s dozorem.

 

Právě se děje

Další zprávy