Janoušek zaplatí zraněné ženě odškodné 900 tisíc korun

Domácí ČTK Domácí, ČTK
8. 12. 2012 14:00
Porsche, kterým ženu srazil v Praze, chce Janoušek darovat někomu blízkému
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: ČTK

Praha - Lobbista Roman Janoušek vyplatil 900 tisíc korun ženě, kterou v březnu podle policie srazil v opilosti svým vozem a zranil. Informoval o tom deník Blesk

Na odškodnění se v listopadu domluvili právníci obou stran. Advokát ženy Josef Lžičař již dříve sdělil, že jde o trojnásobek bodového ohodnocení zranění, které vyčíslili lékaři.

Pokud se případ dostane před soud, mohlo by vyplacení odškodného ovlivnit výši trestu.

Janoušek se deníku Blesk mimo jiné svěřil i s tím, že se Porsche, kterým ženu srazil, hodlá zbavit. "Na to auto se zlobím. Kdyby mě totiž mělo rádo, tak by tenkrát nenastartovalo, proto ho už nechci a jsem rozhodnutý, že ho nechám opravit a někomu ho daruji," řekl.

Rád by ho daroval někomu, ke komu má blízký vztah.

Janoušek je podezřelý, že při jízdě v Praze 4 narazil do jiného vozu. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policie mu tehdy naměřila přes 2,2 promile alkoholu.

Viní jej z úmyslného těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení.

Nehoda se stále vyšetřuje, čeká se na výsledky znaleckých posudků z červnové rekonstrukce nehody i na posudek Janouška z oboru psychiatrie.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy