Jak si princ Charles pochutnal na hostětínském moštu

Jak si princ Charles pochutnal na hostětínském moštu
Tak tohle se tady vyrábí, pane princi
And this is what, mister mayor?
Ročně moštárna naplní asi 200 tisíc lahví
Bez jablek by to nešlo
Foto: hostetin.cz
Pavel Baroch
30. 7. 2010 15:40

Při své březnové návštěvě Česka zavítal princ Charles do moravského Hostětína, který je známý svými ambiciózními ekologickými akcemi. V obci také stojí moštárna, kterou Charles navštívil a ochutnal její produkci. Teď ovšem moštárnu nejspíš čekají horší časy. Od srpna se snižuje záloha na vratné skleněné lahve ze 3 na 1 korunu. Hrozí, že těchto nápojových obalů bude za čas na trhu nedostatek. Pro mnohé lidi totiž nebude tak nízká záloha dostatečnou motivací k tomu, aby sklo vraceli do obchodů. A pro firmy se nemusí vyplatit lahve ještě skladovat.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy