Jednička KSČM online: Protiruská hysterie je zbytečná

Domácí Domácí
Aktualizováno 22. 5. 2014 11:11
Lídryně komunistické kandidátky do eurovoleb Kateřina Konečná odpovídala na otázky čtenářů.
Online rozhovor - Kateřina Konečná
Rozhovor skončil
22.5.2014 10:00
Přečíst si rozhovor

Praha - Kandidátka KSČM Kateřina Konečná do Evropského parlamentu o sobě v kampani navíc dala vědět nekompromisním postojem k ukrajinské krizi, z jejíhož vyvolání obviňuje právě Evropskou unii.

Jediným řešením jsou podle ní jednání, kterých se bude jako partner účastnit i Rusko.

"Co se týče Ruské federace, je třeba pečlivě vnímat její světový význam. Protiruská hysterie pravicových politiků je naprosto zbytečná a nechápe význam Ruska pro světovou politiku," řekl a v online rozhovoru se čtenáři.

Debatovala s nimi také o tom, zda přijmout Euro a jako zajistit větší potravinovou soběstačnost. "Musí dojít k tomu, že kontrola a bezpečnost potravin bude zpřísněna," dodala Konečná.

Online rozhovor - Kateřina Konečná

Rozhovor skončil
22. 5. 2014
Ptá se: Richard Tichý

Zajímal by mě váš postoj k politickým procesům z padesátých let, činnost STB po roce 1970. Jak se srovnáváte s tím, že komunisté způsobili tragické zaostání naší republiky za západními zeměmi?

Odpovídá: Kateřina Konečná

Dobrý den zdravím čtenáře aktuálně :-)

KSČM se za činy KSČ omluvila, jsem členkou KSČM a s činností KSČ nemám nic společného.

22. 5. 2014
Ptá se: Láďa

Jak se stavíte k otázce pěstování a využívánígeneticky upravených plodin?

Odpovídá: Kateřina Konečná

Ohledně tohoto problému mám zcela jasno. Odmítám využívání geneticky upravených plodin. I ve smlouvě mezi USA a EU, která se připravuje, budeme toto téma řešit a je to jeden z důvodů, proč nechceme odsouhlasit její přijetí.

22. 5. 2014
Ptá se: Anna Boháčová

V programu máte napsáno, že chcete zajistit práci pro všechny. Co pro to chcete z pozice europoslankyně dělat? Máte vůbec nějaké možnosti, jak odtamtud pomoci snížení nezaměstnanosti u nás? Nebyla byste užitečnější v našem parlamentu?

Odpovídá: Kateřina Konečná

Je třeba nastartovat hospodářský růst, protože pouze ten může vytvořit nová pracovní místa. Vzhledem k tomu, že až 80 % legislativy k nám přichází z Evropské unie, mám za to, že mohu být v Evropě naopak ještě více užitečná pro Českou republiku i české občany.

22. 5. 2014
Ptá se: Láďa

zapomněl jsem pozdravit, jsem to ale hulvát. Ještě mě napadá, co si myslíte o účelově vyvolávané protikomunistické a v poslední době hlavně protiruské hysterii? To by mě fakt zajímalo.

Odpovídá: Kateřina Konečná

Nezaznamenala jsem žádnou hysterii vůči sobě a co se týče Ruské federace, je třeba pečlivě vnímat její světový význam. Protiruská hysterie pravicových politiků je naprosto zbytečná a nechápe význam Ruska pro světovou politiku.

22. 5. 2014
Ptá se: Radovan

Dobrý den.
1.Proč mají "politici" neustálou snahu a potřebu "řešit" něco za hranicemi naší země, když sami mají doma neskutečný, slušně řečeno, nepořádek.
2. Kdy dojde k odškodnění vyhozených studentů z let 1948-1950? Soudruh Jaroslav Šabata (úspěšně převlečený disident) už odškodnění za třetí odboj dostal, ale moje poškozená maminka ne. To si z nás děláte legraci?
Děkuji za jasné odpovědi.

Odpovídá: Kateřina Konečná

Není možné žít v ulitě a je nutné se zajímat o situaci za hranicemi České republiky. To, že nebyla Vaše maminka odškodněna za třetí odboj, nemohu řešit já, ale je třeba se obrátit na příslušné orgány, které se tímto zabývají.

22. 5. 2014
Ptá se: Xindl Y

Zdravím, jaký je váš názor na imigranty. Mělo by se to nějak omezit, jak říká Tomio Okamura?

Odpovídá: Kateřina Konečná

Každý z imigrantů by měl do České republiky přicházet legální cestou a jeho případ by měl být posuzován individuálně. Jen tak je možno zamezit příchodu různých mafií a podivných existencí. A rozhodování o imigraci by mělo zůstat na úrovni České republiky

22. 5. 2014
Ptá se: Ivan

Jste na straně Ruska nebo Ukrajiny?

Odpovídá: Kateřina Konečná

Jsem na straně ukrajinských občanů, aby zbytečně neumírali a preferuji vyjednávání u kulatého stolu všech stran včetně Ruska, USA a Evropské unie na půdě OBSE.

22. 5. 2014
Ptá se: \\\\\\\\\\\\GIORMANI \\\\\\\\\\\\\\\\GIROLAMO

Čest práci. Ještě máte na svém pracovním stole sošku největšího vraha 20. století Stalina? Pořiďte si ještě Hitlera a už můžete vyrazit do EU.

Odpovídá: Kateřina Konečná

Dobrý den, na svém pracovním stole mám fotku manžela. A jakou máte Vy?

22. 5. 2014
Ptá se: Jitka K.

Dobrý den. Zajímalo by mě, jaký je váš osobní názor na přijetí eura? Moc se v tom neorientuji, ale když vidím, jak je potřeba hýbat s kurzem koruny, protože je "moc silná", říkám si, jestli by nebylo lepší mít euro a mít klid.

Odpovídá: Kateřina Konečná

V současné hospodářské a ekonomické situaci ČR zásadně odmítám přijetí eura, a pokud o něm bude vláda rozhodovat, mělo by to být na základě referenda.

22. 5. 2014
Ptá se: Tomiko

Dobry den.Mivate nekdy,jako mlada komunistka pocit hanby?Dekuji.

Odpovídá: Kateřina Konečná

Jsem členka KSČM a rozhodně nemám pocit hanby. Hájím zájmy pracujících občanů a to považuji za důležité.

22. 5. 2014
Ptá se: Jiří - RUMBURK

Dobrý den. Potravinová soběstačnost i rozloha úrodné půdy spolu souvisí. V době kdy vývoz i dovoz mnoha potravinových komodit téměř podobný. Potravinová "turistika" zbytečně navyšuje cenu i kvalitu ? Jak tedy potom ůčinně konkurovat ceně a natož kvalitě. Děkuji.

Odpovídá: Kateřina Konečná

Ano, máte pravdu, je nutné se vrátit k výraznější potravinové soběstačnosti jednotlivých zemí a podporovat domácí produkci.

22. 5. 2014
Ptá se: Honza

Dobrý den,
na začátku Vaší politické kariéry, před volbami v roce 2002, jste v televizní reportáži dostala dotaz jak by jste reagovala, kdyby jste byla po roce 1948 soukromý zemědělec a Váš majetek by byl proti Vaší vůli znárodněn. Vaše odpověď byla že na to nedokážete odpovědět. Jak odpovíte dnes?

Odpovídá: Kateřina Konečná

Těžko se mi odpovídá na něco, co jsem sama nezažila a jen nerada bych se do takové situace dostala dnes. Sama za sebe mohu říci, že hospodaření soukromých zemědělců naopak vítám.

22. 5. 2014
Ptá se: Adam Kolařík

Dobrý den, prý chcete bojovat za kvalitní potraviny. Jak toho chcete v EU docílit? Vždyť právě díky EU a volnému pohybu zboží nám sem můžou okolní státy bez problémů dovážet ty svoje hnusy. Kdybychom si vše vyráběli doma a co přejde přes hranice přísně kontrolovali jako kdysi, tak bychom takové problémy neměli.

Odpovídá: Kateřina Konečná

Budu se snažit podpořit zvýšenou domácí produkci potravin a co se týče kontrol, máte 100% pravdu. Pokud budu zvolena do Evropského parlamentu je toto jedno z témat, kterými se chci zabývat a musí dojít k tomu, že kontrola a bezpečnost potravin bude zpřísněna.

22. 5. 2014
Ptá se: Vladimír Schestag

Poslanci EU parlamentu budou pravděpodobně projednávat smlouvu mezi EU a USA (asi bezcelní zóna a jiné).

Zrušení cel po našem přistoupení do EU poškodilo náš průmysl oděvní, obuvnický, sklářský, keramický, ... (dováží se levné výrobky z Číny, Turecka apod.).
Clo v rukou rozumné vlády je dobrým nástrojem pro ochranu ekonomiky a pracovního trhu.

Zrušení cel s USA povede prý rovněž k jistým negativům a výhodné to bude spíš pro USA.Co o tom soudíte, jak se zachováte k avizované smlouvě ?

Odpovídá: Kateřina Konečná

Poslanci EP budou tuto smlouvu teprve projednávat. Zatím je pro mě, z informací, které mám, nepřijatelná a zasadím se o to, aby nepoškozovala české občany. Zejména, aby nebyly sníženy sociální a ekologické standardy, které máme v Evropě vyšší a aby nebyly rozšířeny možnosti arbitráží, se kterými máme v České republice neblahé zkušenosti.

22. 5. 2014
Ptá se: Honza

Dobrý den. Proč je antifašismus ve společnosti široce akceptován a brán za normální postoj a oproti tomu antikomunismus je brán za cosi nenormálního, co nemá logické opodstatnění? Vždyť počet obětí těchto totalit je srovnatelný.

Odpovídá: Kateřina Konečná

Srovnáváte nesrovnatelné.

22. 5. 2014
Ptá se: Jan Mája

Jak by podle vašeho názoru mela vypadat Evropa po ukončení vašeho mandátů?

Odpovídá: Kateřina Konečná

Evropa by měla být sociálnější. Všechny státy by měly mít rovné postavení a také věřím, že to bude Evropa, ve které si najde práci každý kdo pracovat chce.

22. 5. 2014
Ptá se: Miloš

Dobrý den, Váš postoj k ukrajinské krizi je známý. Já mám však dotaz, jaký je Váš postoj k přijetí eura? Děkuji za odpověď. M.D.

Odpovídá: Kateřina Konečná

Euro je pro mě v současné ekonomické a hospodářské situaci ČR zásadně nepřijatelné. Pokud o něm budeme někdy rozhodovat, musí to být na základě referenda.

22. 5. 2014
Ptá se: Martin Klain

Dobrý den,
zajímal by mě Váš názor na postoj EU Evropské komise vůči krizi na Ukrajině.. Jejich podpoře protestů na Majdanu a následnému násilnému puči vůči legitimní vládě a prezidentu, tendenční protiruská rétorika až jednostraná propaganda. Jak se budete k tomuto problému stavit Vy osobně a event. strana v euparlamentu?
děkuji

Odpovídá: Kateřina Konečná

S postojem Evropské komise nesouhlasím, v českém parlamentu jsem toto téma opakovaně otevřela a hodlám v tom pokračovat i v Evropském parlamentu.

22. 5. 2014
Ptá se: Jaroslav K.

Dobrý den přeji,
chtěl bych se Vás zeptat, na dvě otázky.
Co si myslíte o přijetí eura jako naší měnu? Myslím si, že přijetí eura by nás dost poškodilo.
Jako mladá členka KSČM zažíváte ještě nějaké slovní útoky proti sobě nebo straně? Toho se mladí asi dost obávají.
Moc děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí!

Odpovídá: Kateřina Konečná

S přijetím eura, vzhledem k ekonomické a hospodářské situaci ČR, nesouhlasím. Mladí lidé se vstupu do KSČM rozhodně obávat nemusí, nevím, jestli je to náhoda, nebo se doba zásadně změnila. Na občasné útoky na mou osobu jsem zvyklá a čelím jim argumentací.

22. 5. 2014
Ptá se: Mikulas

Dobry den
jak by se KSCM stavela k otazce cirkevnich restituci na pude EP? Preci jen jedna vec je ziskat si ceske volice kvalitne vychovane na myslence ze cirkev je zhouba lidstva a podobne demagogicke kecy, ktere se tu 40 let budovali a ze si cirkev svuj ukradeny majetek zpet nezaslouzi... Nemyslite si ale ze ve spolecnosti evropskych narodu by tento postoj, zvlast z ust strany, jejiz historie je za tento stav zodpovedna, rekneme - zahanbujici pro nas narod? Opravdu nas chcete prezentovat jako narod, ktery se rad vyrovna se svou minulosti, pokud ho to zrovna nebude nic stat?

Odpovídá: Kateřina Konečná

Otázka církevních restitucí je jednoznačně národním tématem, které mělo být zásadně řešeno v referendu, neboť tyto restituce se dotýkají každého občana.

Vážení čtenáři, děkuji za vaše otázky a těším se u voleb :-)

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy