Praha - Po necelých dvou letech, kdy musel z vůle voličů opustit výsluní politiky, bude někdejší mocný muž ODS Ivan Langer skládat advokátní zkoušky.
Podle informací úterního vydání deníku Insider je bývalý politik a dlouholetý koncipient olomoucké advokátní kanceláře Petra Pečeného na seznamu k březnovým advokátním zkouškám.
"Ano, pan Langer se přihlásil a bude ke zkoušce připuštěn, protože splnil všechny své koncipientské a další povinnosti," uvedla mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková.
Sám Langer nechtěl věc komentovat. "Informace o své osobě nesděluji nikomu jinému, kromě své manželky," řekl Insideru někdejší místopředseda ODS.
Ivan Langer je léta (podle zveřejněného životopisu od roku 1999) uváděn jako koncipient v advokátní kanceláři „zpívajícího právníka" Petra Pečeného, která se podle internetových stránek zabývá zejména občanským a obchodním právem, autorským právem a pracovním právem. Nyní vylučuje, že by myslel na to, se osamostatnit. "Jsem šťastně pracující v advokátní kanceláři a je mi v ní dobře," řekl.
Další podrobnosti v deníku Insider - zde.