Horní úsek lanovky na Sněžku je mimo provoz. Vrcholky Krkonoš zasáhl silný vítr

ČTK ČTK
27. 2. 2016 11:50
Spodní úsek z Pece pod Sněžkou do mezistanice na Růžové hoře je v provozu. Provoz jiných lanovek v Krkonoších zatím vítr neomezil.
Cesta pod Sněžkou.
Cesta pod Sněžkou. | Foto: KRNAP

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Kvůli silnému větru ve vrcholových partiích Krkonoš v sobotu nejezdí horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Spodní úsek z Pece pod Sněžkou do mezistanice na Růžové hoře je v provozu.

Teplota na Sněžce se v sobotu dopoledne pohybovala kolem minus devíti stupňů Celsia. Provoz jiných lanovek v Krkonoších zatím vítr neomezil.

Provoz lanovky na Sněžku je možný do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. Když nejezdí horní úsek, mohou se lidé nechat vyvézt na Růžovou horu a zbývajících 2,5 kilometru dojít na vrchol pěšky.

Nová kabinová lanovka na Sněžku je v provozu od konce roku 2013, kdy nahradila starou lanovku s otevřenými sedačkami.

Na hřebenech Krkonoš nyní leží kolem 50 centimetrů sněhu a platí nejnižší první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. "Po předchozím oteplení a dešti se opět ochladilo, čímž se pomalu stabilizuje sněhová pokrývka. Sněhu je však s ohledem na tuto dobu stále velmi málo," uvedl Robert Dlouhý z krkonošské horské služby. Větší množství sněhu je díky větru uloženo pouze v některých žlabech.

 

Právě se děje

Další zprávy