reklama
 
 

Havarované pandury by mohly být opravené už letos. Tři z nich dostanou novou korbu

19. 4. 2018 16:47
Pětice pandurů a osobní auto havarovaly 4. listopadu 2016 v Táboře Čekanicích. Hlavní příčinou nehody byly nedostatečné rozestupy mezi vozy.

Praha - Oprava čtyř z pěti obrněných vozidel Pandur, která na podzim 2016 havarovala na silnici u Tábora, by mohla být dokončena ještě letos. Podle smlouvy by poškozené pandury měla armáda dostat nejpozději do 5. února 2019. V tiskové zprávě to ve čtvrtek uvedl za společnost Tatra Defence Vehicle (TDV) Daniel Potocký. Tři z poškozených vozů dostanou nové korby.

Podle TDV se tak stane nejpozději do 5. února. "TDV ovšem usiluje o to, aby česká armáda dostala všechna čtyři vozidla už do konce tohoto roku," uvedl Potocký.

Ministerstvo obrany podle něj schválilo rozsah oprav na čtyřech poškozených pandurech na začátku března a zároveň zakázku zadalo firmě TDV. Termín na dokončení prací byl stanoven na 5. února 2019. Dodal, že opravy již byly zahájeny. "Během oprav bude provedena výměna korby u tří vozidel," dodal. Jeden z pandurů byl při nehodě poškozen lehce, a byl opraven u mateřského útvaru, uvedl iRozhlas.

Pětice pandurů a osobní auto havarovaly 4. listopadu 2016 v Táboře Čekanicích. Hlavní příčinou nehody bylo podle policie nedodržení dostatečné vzdálenosti mezi vozidly. Tři vojáci za prohřešek dostali pokutu 2000 korun.

Armáda disponuje 107 pandury. Uzpůsobeny jsou třeba jako bojové vozidlo pěchoty nebo jsou ve zdravotnické verzi. Všechny z nich jsou obojživelné.

autor: ČTK | 19. 4. 2018 16:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama