Prezidenta nehodnotíme, ale sami bychom to neudělali, hodnotí zástupci ANO Zemana na Albertově

Peter Gabaľ
23. 11. 2015 20:23
Ostrých reakcí politických stran se dočkal prezident Miloš Zeman kvůli způsobu, jakým si připomněl 26. výročí listopadu 1989. Na Albertově se na jednom pódiu sešel s předsedou Bloku proti islámu, poslancem Úsvitu a proputinovskou aktivistkou. V publiku se kromě příznivců těchto uskupení a zemanovské Strany práv občanů objevila také skupina Českoslovenští vojáci v záloze, která považuje NATO za zločineckou organizaci. Organizátoři naproti tomu nevpustili k pamětní desce studenty ani vysokoškolské pedagogy. ANO ale reagovalo velmi zdrženlivě, jeho šéf Andrej Babiš v jediném vyjádření pouze hlavě státu vytknul nedostatek nadstranickosti. Oslovili jsme proto několik dalších tváří hnutí.
Foto: Economia

Andrej Babiš, vicepremiér, předseda ANO

„Není to správné. Prezident má být nadstranický a nemá podporovat žádnou politickou stranu ani hnutí,“ sdělil deníku Právo.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy