Inspekce kvůli vynášení informací zadržela čtyři policisty, zasahuje i v advokátních kancelářích

Lukáš Prchal Marek Pokorný Lukáš Prchal, Marek Pokorný
Aktualizováno 12. 12. 2017 10:52
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) zasahuje na několika místech v Praze, podle informací Aktuálně.cz zadržela čtyři policisty.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v úterý ráno spustila velký zátah kvůli vynášení informací od policie. Podle informací Aktuálně.cz inspekce zadržela čtyři policisty a další lidi z advokátních kanceláří.

"Provádíme úkony v rámci trestního řízení. Součástí jsou prohlídky většího množství prostor, včetně několika advokátních kanceláří," potvrdila pro Aktuálně.cz mluvčí inspekce Radka Sandorová s tím, že zatím nemůže razii, na kterou jako první upozornila ČT, blíže komentovat.

Podle zdroje Aktuálně.cz, který je obeznámený s vyšetřováním, GIBS zadržela čtyři policisty, kteří většinou působí v Praze. Kromě policistů inspekce zadržela další lidi, nikoho však zatím neobvinila, k tomu bude přistupovat postupně. Vyšetřování se podle zdroje týká vynášení informací souvisejících s kontrolami cizinců. "Týká se to třeba informací, kdy se budou dělat kontroly cizinců a tak podobně," upřesnil zdroj.

Případ podle informací Aktuálně.cz dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze. "Zatím vám k tomu nic neřekneme," uvedla mluvčí Štěpánka Zenklová.

U prohlídek advokátních kanceláří jsou i zástupci České advokátní komory. "Jsou tam naši zástupci, ale neznám žádné podrobnosti. Víme, že GIBS zasahuje v několika kancelářích advokátů, ale nevíme, jestli je to ve dvou, nebo více," řekla redakci mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková.

 

Právě se děje

Další zprávy