Autíčko na vodíkový pohon ohromilo komisi. Učni z Motola jsou mladými řemeslníky roku

Autíčko na vodíkový pohon ohromilo komisi. Učni z Motola jsou mladými řemeslníky roku
Pětadvacítka nejlepších žáků řemeslných oborů středních odborných škol.
Součástí předávání byla i ukázka jízdy RC modelu na vodíkový pohon.
Model představili Adam Šesták a Petr Špalíček. Se dvěma dalšími spolužáky ze Střední průmyslové školy dopravní na pražském Motole tvoří tým, který auto vyrobil.
Adam Šesták řídil vodíkový model ve vytrvalostním závodu celých šest hodin.
Foto: Zbyněk Pecák
Domácí dap Domácí, Tereza Hotová, dap
11. 10. 2018 17:05
Pětadvacítka nejlepších studentů středoškolských řemeslných oborů získala titul Mladý řemeslník roku 2018. Odborné zaměření oceněných bylo široké - od technických až po umělecké směry. Při předávání cen v budově Senátu byl k vidění například rádiem řízený model autíčka na vodíkový pohon, který vytvořili ocenění středoškoláci, nebo módní přehlídka, na které předvedli svá díla další vítězní studenti. Organizátoři soutěže věří, že takto zvýší zájem o studium řemesel.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy