Foto: Tisíc vajec pro Krnáčovou. Velvarský spolek "natvrdlých" obnovil tradici velikonočního průvodu

Foto: Tisíc vajec pro Krnáčovou. Velvarský spolek "natvrdlých" obnovil tradici velikonočního průvodu
Velvarští prošli přes Karlův most, nešetřili úsměvy ani vajíčky.
Hlasitý průvod se po údajně asi třicetikilometrové pouti z Velvar vydal na svou závěrečnou krátkou pouť z Malé strany přes Karlův most.
V jeho čele vyhrávali tři muzikanti.
Za nimi se pomalým krokem loudali koně táhnoucí kočár.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
21. 3. 2016 16:18
Průvod velvarských donesl primátorce Prahy Adrianě Krnáčové tisíc natvrdo uvařených vajec k připomenutí dávné legendy, že stejně tak přispěli jejich předci na stavbu Karlova mostu. Ani tentokrát se vajíčka do mostu nepřidala.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy