Foto: Letoun, který přivezl zlaté hokejisty z Nagana, dorazil po třídenní cestě republikou do muzea

Pozor, letadlo na silnici. Bývalý vládní letoun tento víkend míří z Prahy do Kunovic na Moravě.
Obří letadlo bez odmontovaných křídel vyrazilo v pátek ráno na třídenní cestu z kbelského letiště v Praze, a to za značného zájmu veřejnosti.
Přibližně padesát metrů dlouhý kolos končí svou páteční pouť v 15:20 v Milovicích u Hořic. V sobotu se letoun přesunul do Břuchotína a v neděli do cíle v Kunovicích. Tyto cesty už absolvuje v noci.
Nadměrný náklad provází několik doprovodných vozidel a policie.
I bývalé policie.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 25. 9. 2016 11:26
Po třídenním putování z Prahy dorazil v neděli dopoledne do svého nového domova, Leteckého muzea v Kunovicích na Uherskohradišťsku, bývalý letoun vládní letky Tupolev Tu-154. Desítky tun těžký letoun, který mimo jiné vezl "zlaté hochy" z Nagana a dnes už není schopný letu, zachránila před více jak rokem skupina nadšených leteckých mechaniků a dalších dobrovolníků před demolicí. Hlavně o víkendech ve svém volném čase zchátralý stroj připravovali na přesun z kbelského letiště v Praze do Kunovic. Jedna z největších pozemních přeprav letecké techniky v historii Česka nyní aspiruje na zápis do české knihy rekordů.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy