Povodňové drama v pražské Libni a okolí

Povodňové drama v pražské Libni a okolí
Praha se v pondělí potýkala s enormním množstvím vody v rozbouřené Vltavě.
Velké lodě v holešovickém přístavu povodeň v pondělí zatím neohrozila. Jejich posádky měly vše pod kontrolou.
Tito lodníci si proto mohli dovolit pomáhat ostatním - jmenovitě s vyklízením věcí ze sklepa nedalekého grafického studia.
Naplavené nečistoty mezi loděmi v holešovickém přístavu.
Foto: Daniel Poláček
Dan Poláček Dan Poláček
3. 6. 2013 21:00

Po téměř 11 letech začíná situace v Praze připomínat katastrofální záplavy z roku 2002. Podívejte se, jak to vypadalo v pondělí 3. června odpoledne v Libni a okolí.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy