Foto: Pečení pro děti, prodavač Hron a úprk bohatých

Foto: Pečení pro děti, prodavač Hron a úprk bohatých
Pečení pro děti se koná v Pasáži Myslbek každou první sobotu v měsíci.
Poutače jsou nepřehlédnutelné.
Na akci zvou oficiální transparenty, do kasičky se vybírá v oficiálním stánku, zábor je schválený magistrátem i majitelem Pasáže.
Nedůvěra, neochota či nezájem lidí jsou přesto značné. Asistentka oslovuje kolemjdoucí, většinou ji odmítnou.
Foto: Zuzana Hronová
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
23. 12. 2014 10:00
Podívejte se na fotogalerii z pravidelné charitativní akce "Pečení pro děti" v Pasáži Myslbek.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy