Foto: Kulturní kontejner chce proměnit břeh Labe v Ústí

Foto: Kulturní kontejner chce proměnit břeh Labe v Ústí
Přepravní kontejner na břehu Labe. O co jde? O kulturní jádro, tedy v podstatě jakýsi dočasný bar umístěný uvnitř kontejneru, jenž má sloužit jako originální prostor pro setkávání lidí v centru Ústí nad Labem.
Cílem je utvořit z jinak nepříliš využívaného místa na břehu Labe kulturní centrum Ústí, kde se budou pořádat koncerty, bazary knih, promítání filmů a další podobné akce.
"Mám velkou radost, že se mohu podílet na tom, jak se ústecká náplavka promění a konečně ožije stejně jako náplavky v Praze nebo v Plzni. Připravujeme koncerty, filmová promítání i diskuse a festivaly a doufáme, že se Box stane oblíbeným místem pro setkávání lidí," říká jeho provozovatelka Jovanka Arendjelovic.
Za projektem stojí platforma BU2R financující originální kulturní projekty a spolu s ní i spolek Piána na ulici, jenž se kromě umísťování pián do center tuzemských měst celkově snaží o oživení jejich veřejného prostoru.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 7. 2015 17:20
Kavárník a aktivista Ondřej Kobza otevřel ve spolupráci s platformou BU2R kulturní kontejner v Ústí nad Labem. Chtějí zde pořádat koncerty a další akce.
 

Právě se děje

před 26 minutami

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

před 50 minutami

Dvořák zahájil SP čtyřbobů dvanáctým místem v Lake Placid

Dominik Dvořák vstoupil do nového ročníku Světového poháru čtyřbobů 12. místem v Lake Placid. V americkém olympijském toboganu tak dopadl lépe než minulý týden v dvojbobech, kde dojel třináctý a šestnáctý. Zvítězil Kanaďan Justin Kripps, Dvořák na něj ztratil 1,30 sekundy.

Po úvodním kole byl český pilot s dalšími členy posádky Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem na devátém místě, v druhé jízdě si ale pohoršil. Na startu přitom česká čtveřice patřila k nejrychlejším.

V minulém ročníku obsadil Dvořák v konečném pořadí SP čtyřbobů sedmé místo. Jeho nejlepším umístěním byla pátá příčka z lednového závodu v Innsbrucku, naopak nejhůře dopadl právě v Lake Placid, kde byl patnáctý.

Kripps zvítězil suverénně, druhý Lotyš Oskars Kibermanis za ním zaostal o 39 setin. Obhájce prvenství v SP Němec Francesco Friedrich dojel až čtvrtý.

V neděli se pojede v Lake Placid další závod čtyřbobů.

Závody SP v jízdě na bobech v Lake Placid (USA):

Čtyřboby: 1. Kanada (Kripps, Sommer, Stones, Coakwell) 1:49,50 (54,55+54,95), 2. Lotyšsko (Kibermanis, Kaufmanis, Vilkaste, Miknis) -0,39 (54,72+55,17), 3. Rakousko (Maier, Rangl, Sammer, Moldovan) -0,47 (54,84+55,13), …12. ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -1,30 (55,07+55,73).

Zdroj: ČTK
Další zprávy