Kolik stojí zdraví poškozené těžbou uhlí? Známe odpověď

Kolik stojí zdraví poškozené těžbou uhlí? Známe odpověď
Na další desítky miliard by vyšly škody způsobené na přírodě či v zemědělství.
"Zdravotní hodnotu" těžby uhlí spočítalo Centrum pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy na zakázku české pobočky Greenpeace a litvínovského sdružení Kořeny.
Je to poprvé, co nějaká uznávaná instituce vypočítala takzvané externí náklady případného prolomení těžebních limitů u dolů Bílina a ČSA, s nímž například počítá jedna z verzí připravované energetické koncepce státu.
"Veřejnost i odborníci spojují otázku limitů těžby především s bouráním obcí, vlivem těžby na krajinu a uvolněním uhlí pro české teplárenství," říká vedoucí autor studie Jan Melichar (na obrázku zámek Jezeří)
Foto: Ludvík Hradilek
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
28. 2. 2012 11:16

Stovky milionů tun hnědého uhlí za těžebními limity v severozápadních Čechách mají i jinou cenu, než za kterou by je těžaři po případném zpřístupnění zásob prodali elektrárnám či teplárnám.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Policie zadržela ráno ve Varnsdorfu tři osoby, podle České televize starostu města a další dva lidi kvůli pronájmu radarů na měření rychlosti.

před 29 minutami

Basketbalisté Philadelphie a Miami drží domácí neporazitelnost

Basketbalisté Philadelphie zůstávají i nadále v této sezoně NBA před svými fanoušky neporažení. V hale Wells Fargo Center v úterý zdolali ve třináctém domácím zápase Denver 97:92. O dvě utkání kratší domácí neporazitelnost uhájilo i Miami, které zdolalo Atlantu až po prodloužení 135:121.

Výsledky NBA:

Charlotte - Washington 114:107, Miami - Atlanta 135:121 po prodl., Philadelphia - Denver 97:92, Portland - New York 115:87.

Další zprávy