Foto: V létě v novém? Kobky na náplavce se dokončují. Podívejte se, jak budou vypadat

V létě už v novém a se sklem?
Takto dnes vypadají kobky na Rašínově nábřeží v centru Prahy. Jejich rekonstrukci, včetně nového mobiliáře v okolí, zahájil magistrát loni. Hotové by měly být na konci června v případě frekventovaného Rašínova nábřeží, respektive o měsíc dříve v případě protilehlého Hořejšího nábřeží.
A takto by měly dle vizualizací vypadat. "Předpokládám, že tak měsíc bude trvat, než se rozjede provoz," myslí si radní Jan Chabr, předseda majetkové komise rady hlavního města. Záleží, jak rychle si provozovatelé stihnou své prostory vybavit. První podniky by se tak mohly otevřít v červenci, respektive srpnu.
"Je to od punku posunuté do více městského typu," popisuje ve zkratce změnu kurátor pražských náplavek Jiří Sulženko.
Uvnitř kobek Praha preferuje galerie a kavárny, zachová ale i některé stávající podniky, které vyhovují nové kulturně-kavárenské koncepci.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 21. 4. 2019 16:45
Praha pomalu dokončuje rekonstrukci tzv. kobek na břehu Vltavy, čili výklenků na populárních náplavkách v centru města. Magistrát zároveň vyhlašuje výběrové řízení na jejich provozovatele, zájemci mají měsíc na přihlášení. Někteří stávající nájemci dostanou možnost pokračovat. Podívejte se, jak kobky a oblíbená náplavka, kterou navštíví denně i deset tisíc lidí, vypadá dnes a jak se změní do budoucna.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy